اقدامات قبل از لیفت صورت | راهنمای جامع

پزشک مورد نظر خود را برای لیفت صورت انتخاب کرده اید و در طی یک جلسه مشاوره ایشان را ویزیت کرده اید؟ حالا وقت آن است که با آگاهی از موارد مهم با عنوان اقدامات قبل از لیفت صورت ، بدن و محیط اطرافتان را برای تغییرات شگفت انگیز آماده کنید. در این گردونه خود را همانند یک قهرمان المیپک تصور کنید که برای مسابقه آماده می شوید، یک شخص ورزشکار به چه مواردی برای آمادگی اهمیت می دهد؟ آن ها هیچوقت روزهای خود را صرف خوردن و خوابیدن نمی کنند و با رعایت محدودیت هایی به استقبال نتایج دلخواه خود می روند، در این مقاله از کلینیک ویکتوریا ، بهترین کلینیک لیفت صورت تهران قصد داریم به توضیح صفر تا صد این نکات بپردازیم.

 

اقدامات قبل از لیفت صورت - کلینیک ویکتوریا

 

نکات مهم در اقدامات قبل از لیفت صورت

لایف استایل سالمی داشته باشید

اولین و مهمی ترین موضوعی که می بایست به آن توجه داشته باشید، اطمینان از سلامت بدنتان می باشد. توجه به این موضوع از شروط اصلی برای یک جراحی موفق است. در نظر داشتن یک رژیم غذایی متعادل که سرشار از مواد مغذی می باشد، ورزش کردن، خواب کافی و هیدراته بودن بدن نه تنها بر زندگی یک فرد سالم اثر می گذارد، بلکه سلامتی وی را حین و بعد از عمل لیفتینگ صورت تضمین می کند.

راز مصرف داروها را در دلتان نگه ندارید.

در طول جلسه مشاوره و حتی بعد از آن با پزشک خود از داروهایی که مصرف می کنید صحبت کنید. در برخی موارد، طبق نظر پزشک لازم است که شما مصرف دارویی را متوقف کنید و یا اینکه دستور جدیدی برای آن در نظر بگیرید. اگر علت این موضوع را می خواهید باید بگوییم که بی توجهی به این موضوع روند جراحی را دچار اختلال می کند و یا اینکه ترکیب آن ها با داروی بیهوشی اثرات نامطلوبی برجای بگذارد.

از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

اگر شما جز مصرف کننده های سیگار و تنباکو یا حتی چسب ترک هستید، نیاز است که قبل و بعد از جراحی، مدتی مشخص از آن ها رویگردان باشید. نیکوتین موجود در موارد نامبرده، جریان خون را محدود می کند که مانع از بهبودی فرد خواهد شد و ممکن است ماحصل جراحی را به کل تغییر دهد. رعایت این عادات در اقدامات قبل از لیفت صورت، می تواند انگیزه خوبی برای ترک همیشگی آن ها باشد.

روتین مراقبت از پوست را با جدیت بیشتری انجام دهید.

مراقبت از پوست در اقدامات قبل از جراحی به شما کمک می کند تا دوره نقاهت کوتاه مدتی را در پیش داشته باشید. علاوه بر این موضوع حین خروج از منزل، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم با SPF بالا استفاده کنید. استفاده از سرم و آبرسان ها، پوست شما را هیدراته نگه می دارد. در طی این مدت از مصرف محصولات لایه بردار دوری کنید.

مرخصی خود را از قبل تعیین کنید.

با توجه به اینکه تورم و کبودی در هفته اول بعد از جراحی دور از انتظار نیست، لازم است مدت زمان کافی برای بهبود این علائم در نظر بگیرید و به همین ترتیب از محل کار خود مرخصی دریافت کنید. به طور کلی مدت زمان تخمینی برای فروکش کردن تورم ناشی از کشیدن پوست در لیفت صورت، دو هفته گزارش شده است. توصیه می شود از قبل برای این ایام برنامه ریزی کنید و از انجام هرگونه تعهد شخصی و حضور در محل کار که برای شما ناراحتی به همراه دارد، پرهیز کنید.

مسائل شخصی را هندل کنید.

با توجه به اینکه این پروسه زیبایی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، شما به یک همراه نیاز خواهید داشت تا بعد از لیفتینگ صورت شما را به منزل برساند و حداقل یک شب بعد از آن از شما مراقبت کند. به عنوان اقدامات قبل از لیفت صورت مطمئن شوید که در روز جراحی اعضای خانواده یا یکی از دوستان شما، برای کمک رساندن در دسترس هستند

شرایط منزل را مهیا کنید

در اغلب موارد تشخیص پزشک این است که بعد از اتمام جراحی به منزل بازگردید، مزیت لیفت صورت یک روزه این است که در خانه و محیطی آشنا به استراحت می پردازید. به همین ترتیب پیشنهاد می شود که یک محیط ارام برای استراحت خود ترتیب و همه وسایل مورد نیاز را در دسترس خود قرار دهید. بالش، پتو، آب، تنقلات سالم، دستمال کاغذی، داروها، تلفن و غیره از مواردی هستند که نباید برای دسترسی به آن ها دچار زحمت شوید.

موارد عمومی در اقدامات قبل از لیفت صورت

سعی کنید تیک موارد زیر را حدودا یک هفته زودتر از موعد جراحی بزنید تا با آرامش خاطر بیشتری در این راه قدم بردارید:

 • تمامی مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه کرده و آن ها را در منزل ذخیره کنید
 • می توانید وعده های غذایی خود را از قبل آماده و آن ها را فریز کنید.
 • تهیه هرگونه لوازم پزشکی که باعث می شود دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه کنید.
 • به همراه داشتن لباس راحت که نیاز نباشد آن را از سر دربیاورید.
 • اگر می خواهید موهایتان را رنگ کنید، دو هفته زودتر از جراحی یک این اقدام را انجام دهید.
 • مادرانی که از فرزندان خود نگهداری می کنند، می بایست با شخصی هماهنگ کنند تا برای مدتی کوتاه این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

زمان بندی دقیق اقدامات قبل از لیفت صورت

6 هفته قبل

مواردی که قبلا آن ها را توضیح داده ایم، در این بازه زمانی جای می گیرند:

 • قطع مصرف سیگار
 • توجه به وضعیت سلامتی و دنبال کردن رژیم غذایی سالم
 • ثبت درخواست مرخصی از محل کار

2 هفته قبل از لیفت صورت

جراح از شما می خواهد که مصرف داروهای ضدالتهاب و رقیق کننده خون مانند استامینوفون، ایبوپروفن و غیره را قطع کنید. بی توجهی به این موضوع، ریسک خونریزی حین جراحی را افزایش خواهد داد.

 اگر در جلسه مشاوره بعد از ارائه جواب آزمایش، نیاز به مصرف دارو داشته باشید پزشک در این بازه زمانی مجددا شما را ویزیت خواهد کرد تا از این سلامتی شما مطمئن شود. اگر سرماخورده باشید، به عنوان اقدامات قبل از لیفت صورت، پزشک ممکن است این عمل را تا خوب شدن دوباره شما به تعویق بیاندازد.

اقدامات یک هفته قبل از کشیدن پوست صورت

در این برهه شما می توانید برنامه ریزی برای روز جراحی و دوران نقاهت خود را شروع کنید. این موضوع مهم را بیاد داشته باشید که حداقل چند روز اول بعد از عمل لیفتینگ صورت، به کمک های شخصی نیاز دارید. برخی از اقداماتی که شما را برای این فرایند آماده می کند عبارتند از :

 •  از کسی بخواهید که شما را به محل جراحی برساند و از آن برگرداند.
 • در اقدامات قبل از لیفت صورت، داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک موردنیاز را فراهم کنید تا پس از بازگشت به خانه اضطراری در تهیه آن ها وجود نداشته باشد.
 •  اگر متاهل هستید در صورت نیاز، اقدامات لازم برای مراقبت از کودکتان را فراهم آورید.
 • اگر قصد فریز کردن مواد غذایی را دارید، این اقدام را یک هفته زودتر می توانید انجام دهید به نحوی که بتوانید در روزهای بعد از عمل تنها بر روی استراحت و بهبودی خود تمرکز کنید

شب قبل از جراحی

شب قبل از عمل به پزشک مراجعه کنید، مطمئن شوید که اتاق خواب خود را دقیقاً همانطور که برای استراحت می خواهید، رها کرده اید. به عنوان بخش مهمی از اقدامات قبل از لیفت صورت، ملحفه تمیز و بالش به اندازه کافی تهیه کنید تا سرتان را طبق دستور پزشک کمی بالا نگه دارد. مطمئن شوید که دسترسی آسانی به سرگرمی ها، مانند تلویزیون یا برخی کتاب ها دارید.

بعد از نیمه شب قبل از لیفت صورت نمی توانید غذا بخورید یا چیزی بنوشید، بنابراین مطمئن شوید که در زمان شام یک وعده غذایی خوب میل کنید و به خوبی هیدراته بمانید. یک حمام آب گرم داشته باشید یا به موسیقی آرامش بخش گوش دهید تا خواب خوبی داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها