هر آنچه که باید درباره جراحی بوکال فت بدانید ✨

یکی از اقداماتی که این روزها بحث آن داغ است جراحی های زیبایی صورت می باشد. هر فرد با آناتومی خاصی به دنیا می اید که برای تبیدل آن به فرم ایده آل تحت عمل خاصی قرار می گیرد. از جمله این اقدامات می توان به جراحی بوکال فت اشاره کرد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه راجع به آن توضیح دهیم باید بگوییم که پزشک در طی این پروسه ، چهره شما را کانتور می کند به نحوی که برجستگی های ان بیش از پیش نمایان می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود مقاله زیر را با دقت مطالعه و در صورت ایجاد هر سوال با پزشکان حاضر در کلینیک ویکتوریا ، بهترین مرکز جراحی بوکال فت در تهران، مشورت کنید.

جراحی بوکال فت - کلنیک کیمیا

بوکال فت صورت چیست؟

جراحی تخلیه بوکال فت برای افرادی کاربرد دارد که چهره آن ها عموما گرد است به نحوی که گونه و کانتورینگ چهره فرد نمایان نیست. سوالی که در اینجا مطرح می شود این می باشد که پزشک چگونه به حذف بافت ها می پردازد؟ چه نواحی از صورت تحت تاثیر این پروسه قرار می گیرد و در مجموع منظور از بوکال فت چیست؟ بوکال فت متشکل شده از دو کلمه بوکال بعلاوه فت است که در واقع به بافت های چربی فضای بین استخوان گونه و فک شما اشاره دارد. چربی هایی که وجود آن ها به شکل لپ و به نحوی نمایان می شود که انگار فرد در داخل دهان خود یک شی گرد نگه داشته است. با برداشت چربی یاد شده ، برجستگی ها با وضوح بیشتری به چشم می ایند و فرم صورت را از حالت گرد خارج می کند ؛ این پروسه ممکن است با نام حذف گونه نیز شناخته شود.

عمل تخلیه بوکال فت

همه افراد دارای مقادیر متفاوتی از بافت های ذکر شده می باشند.این مقدار کاملا به ژنتیک و چهره منحصر به فرد هر شخص ، بستگی دارد. متخصص انجام این پروسیجر که به علم جراحی پلاستیکی اشراف دارد ، با تشخیص دقیق نواحی دارای بافت در بهترین کلینیک جراحی بوکال فت در تهران، به حذف ان ها اقدام می کند. اگر از چهره گرد خود راضی نیستید و به دنبال ، ایجاد کانتورینگ مطابق با معیارهای زمانه می گردید، حذف بوکال فت، قطعا یکی از راه هایی است که شما را به دلخواهتان می رساند.

جراحی بوکال فت برای چه افرادی مناسب است؟

این پروسه در دسته جراحی های زیبایی قرار دارد و شرایط خاصی برای انجام آن وجود ندارد ، زیرا همانند سایر پروسه های مشابه نیز ، جراحی تخلیه بوکال فت یک انتخاب است، با این حال که ممکن است برای همه افراد توصیه نشود. اگر جز زیباجویانی هستید که دارای شرایط زیر می باشید برای این جراحی برای شما موثر واقع خواهد شد:

 • از وضعیت چهره خود راضی نیستید.
 • از نظر فیزیکی کاملا سالم هستید.
 • وزن شما به میزان ثابت رسیده است و قصد کاهش یا افزایش وزن ندارید.
 • رشد شما تکمیل شده است و زیر 18 سال ندارید.
 • چهره شما ظریف و لاغر نیست.
 • توقعات معقولانه از جراحی بوکال فت دارید.

توضیح کامل جراحی تخلیه بوکال

قبل از پروسیجر

اولین و مهم ترین گامی که در انجام جراحی های زیبایی برداشته می شود یافتن یک متخصص حاذق می باشد. برای اطمینان از تبحر ایشان توصیه می شود نمونه های قبل و بعد از عمل و رضایت سایر مراجعین را با هم مقایسه کنید. پس از اطمینان از این موضوع که پزشک تخصص کافی در این زمینه را دارد ، به ایشان مراجعه کنید. در ویزیت که جلسه مشاوره نیز نامیده می شود، با صحبت درباره انتظارات و رفع ابهامات درباره عمل تخلیه بوکال فت ، بهترین پلن جراحی برای شما در نظر گرفته می شود.

در ادامه پزشک حاذق با انجام معاینات بالینی و پرسش سوالاتی در رابطه با وضعیت سلامتی شما ، از سوابق بیماریتان آگاه می شود و مشخص می کند که انجام این پروسه به صلاح شما است یا خیر. منظور از سوابق بیماری مواردی مانند وجود اختلالات خونی ، بیماری قبلی ، دیابت و غیره هستند که در صورت وجود ، مانعی جدی برای این فرایند زیبایی تلقی می شوند.

سپس ایشان از شما می خواهد که از زوایای معین چهره خود ، تصاویری تهیه کنید. این عکس ها علاوه بر این که گواهی بر میزان اصلاحات هستند ، پزشک را حین پروسه جراحی نیز یاری خواهند کرد.

از موضوعات مهم دیگری که بر نتایج حاصل از جراحی بوکال فت در تهران تاثیر گذار است ، بررسی لایف استایل شما می باشد. اینکه عاداتی از قبیل ، استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی در روتین زندگی شما قرار نداشته باشد ، لازمه انجام این پروسه تلقی می شود. علاوه بر این موضوع طبق دستورالعمل های ارائه شده در کلینیک خوب جراحی تخلیه بوکال فت ، قرص هایی که مصرف می کنید چه به صورت تجویزی و چه به صورت خودسرانه ، از موضوعاتی هستند که پزشک می بایست از ان آگاهی داشته باشد.

همانطور که در ابتدا نیز به این موضوع اشاره کردیم ، جلسه مشاوره زمان مناسبی است که تمام ابهامات موجود در رابطه با عمل تخلیه بوکال فت را از بین ببرید. بهتر است تحقیقات کافی در این زمینه را به عمل آورید ، سپس در صورت وجود نگرانی یا هر گونه ابهام با درمیان گذاشتن آن با پزشک مربوطه ، با خیالی اسوده در این راه قدم بگذارید.

در طول جراحی بوکال فت

این پروسیجر زیبایی اصولا به صورت سرپایی هم در بیمارستان و هم در مطب خصوصی انجام می شود . منظور از سرپایی بودن پروسه این است که شما بعد از اتمام عمل بوکال می توانید همان روز به منزل بازگردید. در ادامه به طور مفصل از گام هایی که در عمل تخلیه بوکال فت ، برای شما اتفاق می افتد ، صحبت می کنیم:

بیهوشی ؛ از عمده نگرانی های که زیباجویان در این پروسه دارند این است که می خواهند بدانند جراحی بوکال فت درد دارد؟. آن ها می خواهند بدانند که در طی این پروسه دردی را حس خواهند کرد یا نه ؟ در پاسخ باید گفت اگر قرار باشد جراحی بوکال به تنهایی انجام شود و با اقدام زیبایی دیگری همراه نشود ، تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد. یعنی ، با تزریق مواد بی حسی به عضو مورد نظر شما متوجه هیچ دردی نخواهید شد.

ایجاد برش ؛ داخل دهان جایی است که پزشک با اعمال برش در آن فضای کافی برای برداشت بافت های چربی را ایجاد می کند. به علت اهمیت تقارن در این پروسه ، برش ها در هر دو سمت صورت در یک محل مشخص اعمال می شود. دقت و ظرافت در ایجاد برش ها است که می تواند گویای تخصص پزشک و دریافت نتایج متفاوت پس از جراحی تخلیه بوکال فت باشد.

تخلیه بوکال فت ؛ پزشک با ایجاد فشار ملایم بر ناحیه مورد نظر در جراحی بوکال فت ، دسترسی بیشتری برای برداشت آن ها را به ارمغان می اورد. در ادامه پس از اینکه بوکال فت به خوبی از برش ها خارج شد ، پزشک آن ها از محیط فاصله بین گونه و فک شما خارج می کند.

مرحله آخر ؛ پس از برداشت بافت های یاد شده ، پزشک می بایست محل برش ها را به هم متصل کند. بخیه های مورد استفاده اغلب از نوع غیرجذبی هستند ، یعنی ، در طی زمان مقرر می بایست پزشک را ویزیت و به برداشت آن ها اقدام کنید. در این زمینه بهتر است با پزشک مربوطه ، مشورت کنید.

مزایای انجام جراحی بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت یک روش جراحی زیبایی است که برای تغییر شکل بینی با استفاده از جابجایی بافت‌های چربی از دیگر قسمت‌های بدن به ناحیه بینی انجام می‌شود. این روش می‌تواند به افرادی که با شکل و اندازه بینی خود راضی نیستند کمک کند. مزایای انجام جراحی بوکال فت شامل موارد زیر می‌شود:

 • تغییرات طبیعی و زیبایی: جراحی بوکال فت به شما امکان می‌دهد تا شکل و اندازه بینی خود را به شکل طبیعی‌تر و زیباتری تغییر دهید، که باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت شما از ظاهر شما می‌شود.
 • نتایج دائمی: با توجه به اینکه در این روش از بافت‌های چربی شما استفاده می‌شود، نتایج جراحی معمولاً دائمی و طولانی‌مدت است و نیاز به تغییرات مکرر ندارد.
 • زمان بهبودی کمتر: با توجه به اینکه از روش‌های جراحی کوچکتری نسبت به جراحی‌های بزرگتر مانند لیفت صورت استفاده می‌شود، زمان بهبودی پس از جراحی بوکال فت معمولاً کمتر است و شما ممکن است در کمترین زمان ممکن به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.
 • جایگزینی نیاز به جراحی بزرگتر: برخلاف جراحی‌های بزرگتری مانند لیفت صورت، جراحی بوکال فت ممکن است برای افرادی که نیاز به تغییرات کوچکتری در بینی خود دارند و نمی‌خواهند به جراحی‌های بزرگتر مراجعه کنند، یک گزینه مناسب باشد.
  به هر حال، قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام جراحی بوکال فت، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کرده و اطلاعات دقیق‌تری در مورد مزایا و معایب این روش در مورد شرایط خودتان دریافت کنید.

دوره نقاهت بعد از جراحی بوکال فت به چه صورت است؟

دوره نقاهت بعد از جراحی بوکال فت می‌تواند بسته به میزان و نوع جراحی، واکنش بدن به جراحی، و شرایط خاص فرد متغیر باشد. اما در کل، دوره نقاهت پس از جراحی بوکال فت ممکن است شامل مراحل زیر باشد:

 • درد و ناراحتی: بعد از جراحی، ممکن است درد و ناراحتی در منطقه مورد جراحی احساس شود. پزشک شما ممکن است داروهای تسکین دهنده درد معرفی کند تا درد و ناراحتی را کاهش دهد.
 • ترمیم ناحیه جراحی: پس از جراحی، پوست و بافت‌های مربوطه ممکن است واکنش نشان دهند و برای ترمیم نیاز به مراقبت خاصی داشته باشند. استفاده از بندهای فشاری یا پانسمان‌های ویژه ممکن است به شما توصیه شود تا بازگشت به نرمالیته پوست و بافت‌های زخمی را تسریع کنند.
 • پیگیری و مراقبت پزشکی: پس از ترخیص از بیمارستان، شما نیاز به پیگیری منظم و مراقبت‌های پزشکی دارید. پزشک شما ممکن است ویزیت‌های مکرر برای بررسی پیشرفت شما و اعمال تغییرات لازم در طرح درمانی شما تعیین کند.

همچنین، مهم است که هر گونه سوال یا نگرانی خود را با پزشک خود در مورد دوره نقاهت و پساجراحی مطرح کنید تا بهترین راهنمایی و مشاوره را دریافت کنید.

بعد از عمل بوکال فت

بعداز اینکه پروسه در بهترین مرکز جراحی بوکال فت در تهران با موفقیت به پایان رسید و از لحاظ عمومی در شرایط متعادلی قرار داشتید ، به اتاق ریکاوری در منتقل خواهید شد. برای توضیح دستورالعمل های مراقبتی ، پزشک صبر می کند تا شما هوشیاری کامل خود را به دست بیاورید. در ادامه پزشک با توضیح مراقبت های بعد از جراحی بوکال به شما و همراهتان اجازه ترخیص را برای شما صادر خواهد کرد. توصیه هایی از قبیل استفاده از دهانشویه خاص ، مصرف رژیم غذایی خاص و آبکی و جلوگیری از بروز عفونت ، از مواردی هستند که برای رسیدن به نتایج دلخواه بعد از جراحی بوکال فت می بایست رعایت شوند. مصرف سوپ و رژیم غذایی آبکی در یک تا دو روز بعد از جراحی تخلیه بوکال فت تا بسته شدن کامل زخم ها از مهم ترین اقداماتی است که می بایست در رعایت آن کوشا باشید. نگران نباشید پس از گذشت این مدت زمان ، شما کم کم مجاز به استفاده از غذاهای نرم خواهید بود.

انتظارات بعد از عمل حذف بوکال فت

عوارضی موضوعی است که در هر فرد به گونه ای متفاوت نمود پیدا می کند . با این حال شرایط عمومی وجود دارد که همه افراد آن را تجربه می کنند، از جمله این عوارض بعد از عمل تخلیه بوکال فت ، می توان به تورم ، کبودی و بی حسی در صورت اشاره کرد. بعد از گذشت تقریبا سه هفته و با گذشت زمان ، آثار اولیه جراحی به تدریج از صورت شما رفع خواهد شد. البته این موضوع به این معنی نیست که بعد از گذشت این زمان شما شاهد نتایج نهایی خواهید بود بلکه چند ماه نیاز است که اثار جراحی به طور کامل رفع شود.

ماساژ بعد بوکال فت

بعد از اتمام جراحی ، به دلیل برش های ایجاد شده با تورم رو به رو می شوید که این موضوع ، بر خلاف هدف شما یعنی لاغر کردن صورت است. در چنین شرایطی بیمار به فکر این است که هر چه سریع تر این تورم را از بین ببرد. ابتدا باید اعلام کنیم که ورم ، عارضه ای کاملا طبیعی است که بعد از مدتی خود به خود برطرف می شود. اما اگر می خواهید خودتان هم به این کار کمک کنید ، می توانید از ماساژ بهره بگیرید. اما توجه داشته باشید که سر خود شروع به ماساژ صورت خود نکنید و حتما با دستور پزشک و اجازه ایشان این کار را انجام دهید.

در این قسمت ، توضیح داده ایم که ماساژ بعد از جراحی بوکال فت ، چه فوایدی را به همراه خواهد داشت.

 1. تورم کم می شود : ماساژ دادن مناطق درمان شده ، به کاهش باد صورت کمک شایانی خواهد کرد. این مسئله به خصوص در مراحل اولیه دوره نقاهت که صورت در حال خو گرفتن با شکل جدید خود است ، اهمیت زیادی دارد.
 2. گردش خون بهتر می شود : ماساژ آرام می تواند گردش خون در مناطق درمان شده را بهبود بخشد. گردش خون ، برای رساندن اکسیژن و دیگر مواد مغذی به بافت ها لازم است.
 3. کم شدن احساس ناراحتی : بعد از این عمل ، کاملا طبیعی است که کمی حس درد و ناراحتی داشته باشید. به همین جهت می توانید با ماساژ دادن این درد را کاهش داده و تاثیر خوبی روی بهبود داشته باشید.
 4. کمک به بهبود : این ماساژ فقط برای از بین بردن ناراحتی فیزیکی نیست. همانطور که گفته شد می توان با انجام این ماساژ گردش خون را بالا برد و کمک زیادی به خوب شدن زخم ها کرد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها