جراحی بینی ترمیمی

امکان رخ دادن خطا در هر پروسه ای وجود دارد ، جراحی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ با اینکه فرد با اهداف زیبایی به انجام چنین پروسه ای روی می اورد ، احتمال اینکه نتایج حاصل مورد پسند نباشد ، وجود دارد. در این صورت تنها با جراحی بینی ترمیمی می توان این نارضایتی را رفع نمود. بهتر است بدانید که اگر با آگاهی در این راه زیبایی قدم بگذارید تا مقدار چشمگیری می توانید از درصد خطا بکاهید. در این مقاله راهکارهایی به شما ارائه شده است که توجه به آن ها نتیجه اکتسابی را تضمین می کند ؛ همچنین برای افرادی که می خواهند به جراحی بینی ثانویه روی بیاورند ، کلینیک ویکتوریا، بهترین مرکز جراحی بینی در تهران، دستورالعمل هایی نیز ارائه داده است.

 

جراحی بینی ترمیمی-کلینیک ویکتوریا

جراحی بینی ترمیمی

هدف اصلی این پروسیجر که با نام عمل بینی ثانویه نیز شناخته می شود اصلاح کردن نتایج حاصل از جراحی بینی اولیه می باشد. در این اقدام دو راه پیش روی زیباجو قرار دارد ، اول اینکه توسط همان جراح قبلی تحت عمل قرار بگیرد ، یا اینکه به شخص دیگری برای اصلاح فرم حاضر مراجعه کند. رسالت هر دو راه ارائه شده در عمل بینی ترمیمی، یکسان و منشا آن را به عدم رضایت می توان نسبت داد.

چرا جراحی بینی ترمیمی انجام می شود؟

وقتی فرد به هر دلیلی از بینی جدید خود راضی نباشد و یا اینکه نتایجی پایین تر از حد انتظار وی رقم خورده باشد ، نیاز به انجام این پروسیجر را در خود احساس می کند. عمده دلایلی که افراد به خاطر آن ها از وضع موجود گلایه دارند عبارتند از :

 1. نوک بینی پهن و افتاده
 2. سوراخ های بینی متفاوت از لحاظ سایز و موقعیت
 3. انحراف نوک آن
 4. ارتفاع کم بینی و سربالا بودن غیرطبیعی آن
 5. تنگی نفس که به علت کوچک کردن نامتعارف بینی رخ می دهد
 6. ایجاد ناهمواری در پل بینی که از حذف ناکافی غضروف ناشی می شود
 7. رشد بافت های اضافه از جای زخم ها

این نکته مهم را در گوشه ذهن به خاطر داشته باشید که از آنجایی که این پروسه فرایند چالشی تر برای پزشک محسوب میشود ، بنابراین لازم است در انتخاب جراح بینی وسواس به خرج دهید و آن را در بهترین کلینیک عمل بینی ترمیمی در تهران انجام دهید.

چه خطاهایی منجر به جراحی بینی ترمیمی می شوند؟

 • تجربه ناکافی پزشک
 • خواسته غیرمعقول زیباجو از عمل بینی
 • عدم ترمیم به موقع بافت ها و طولانی شدن دوران نقاهت به علت قوای ناکافی جسمانی
 • عدم رعایت بایدها و نبایدهای توصیه شده.

چرا انتخاب پزشک در جراحی بینی ترمیمی اهمیت دارد؟

بعد از انجام دادن عمل بینی برای اولین بار طبیعی است که عضو مورد نظر بافت های مفید همیشگی را نداشته باشد و از لحاظ استحکام متزلزل باشد. به همین دلیل است که می گوییم در انتخاب جراح نهایت دقت را به عمل آورید زیرا همه این افراد تخصص کافی در این زمینه را ندارند. آن ها در این عمل با عضوی مواجه می شوند که بخش زیادی از بافت های مفید آن مانند استخوان و غضروف حذف شده اند؛ بنابراین کوچکترین اشتباه در انتخاب پزشک ، اثرات منفی همیشگی به همراه خواهد داشت. به این موضوع توجه کنید که پزشک مورد نظر در حوزه ترمیم تخصص کافی داشته باشد ، استفاده از گرافت ها در پیوند غضروف ، روشی است که تنها متخصصان آن را در پیش می گیرند.

جراحی بینی ترمیمی چگونه انجام می شود؟

از آنجایی که رینوپلاستی ترمیمی زیر گروه جراحی بینی قرار دارد ، روش مجزایی برای انجام آن در نظر گرفته نمی شود. جراح از دو روش باز و بسته تغییرات مورد نظر شما را اعمال خواهد کرد. همانطور که در مقاله عمل بینی نیز به این موضوع اشاره کردیم در متد باز ، برش ها در قسمت کلوملا یعنی بین دو سوراخ ایجاد می شود .پزشک با عقب زدن پوست روی بینی دسترسی مستقیم به اجزای داخلی آن برای اعمال تغییرات خواهد یافت. در تکنیک بسته ، برش ها کاملا در داخل بینی زده می شوند ، تا از آن طریق پزشک بتواند با استفاده از ابزار ، اصلاحات مورد نیاز را انجام دهد.

نوع تکنیک، بسته به میزان اصلاحات و آناتومی هر فرد متفاوت خواهد بود. فاکتورهای تعیین کننده این موضوع، بافت های باقیمانده و توانایی بینی برای تحمل تغییرات می باشند. از آنجایی که ساختار داخلی بعد از عمل بینی تضعیف می شود ، ترجیح متخصص در بهترین کلینیک جراحی بینی ترمیمی در تهران، استفاده از متد باز می باشد. مدت زمان مورد نیاز برای عمل بینی ترمیمی بسته به پیچیدگی آن ممکن است از ۱ الی ۴ ساعت به طول بیانجامد.

پیوند غضروف در جراحی بینی ترمیمی

تعداد کثیری از جراحی ها در رینوپلاستی ترمیمی با استفاده از پیوند گرافت انجام می شود. سوالی که در اینجا به وجود می اید این است که این پروسه چگونه انجام می شود و پزشک از چه منابعی برای برداشت غضروف استفاده می کند؟ اگر میزان تغییرات زیاد باشه و غضروف بینی به اندازه ای نباشد که بتوان از ان استفاده کرد پزشک از منابع غضروفی دنده یا گوش استفاده می کند. در برخی موارد نادر پزشک ممکن است از منبع خارجی و غیر از بدن خود فرد استفاده می کند که البته روش اول بر آن ارجحیت دارد.

چه زمانی جراحی بینی ثانویه انجام دهیم؟

برای اینکه نتیجه حاصل از این پروسه تحت تاثیر قرار نگیرد لازم است حداقل یکسال صبر کنید تا بدن به طور طبیعی ، به ترمیم بافت ها بپردازد. زمانی برای انجام عمل بینی ترمیمی مناسب است که شما هیچ زخمی در داخل بینی خود نداشته باشید. پیچیدگی این پروسه ، بسته به میزان اصلاحاتی که باید روی بینی صورت پذیرد در هر فرد متفاوت است.

فواید جراحی بینی ترمیمی در تهران

طبق آمار ارائه شده درصد زیادی از افرادی که جراحی بینی را در کلینیک خوب زیبایی، انجام داده اند ، از نتایج ان کاملا رضایت دارند. از جمله مزایایی که این پروسه برای شما به ارمغان می اورد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع نقوص بینی
 • بهبود عملکرد بینی افراد
 • افزایش اعتماد به نفس آن ها
 • ایجاد هرچه بیشتر تناسب ، بین اجزای صورت.

کاندیدای مناسب جراحی بینی ترمیمی

این موضوع هم همانند جراحی بینی اولیه می باشد ، افرادی که وضعیت سلامت عمومی خوبی دارند ، سیگار نمی کشند و انتظارات معقولانه از نتایج دریافتی دارند برای این پروسه داوطلب مناسبی تلقی خواهند شد. اما شرط اولی که نشان می دهد عمل بینی ترمیمی برای شما موثر واقع می شود این می باشد که از نتیجه حال حاضر خود رضایت کافی نداشته باشید و بخواهید تغییراتی را اعمال کنید.

عمل ثانویه بدون بیهوشی

این عمل را می توانیم به عنوان زیرگروهی از تیپ پلاستی در نظر بگیریم که پزشک با استفاده از بی حسی موضعی ، شرایط را برای اصلاح کردن ، فراهم می اورد. تنها در صورتی می توان از این روش بهره برد که دامنه اعمال تغییرات محدود باشد.

سوهان کشیدن بینی بعد از عمل

همیشه دفورمیتی ها در جراحی بینی ترمیمی به اندازه ای نیستند که فرد به طی کردن گام به گام مراحل جراحی نیاز داشته باشد ، به وجود آمدن برآمدگی های جزئی در این دسته جای دارد که با استفاده از سوهان کشیدن می توان به طور کامل آن را رفع نمود. اما منظور از سوهان بینی چیست؟ ابزاری که پزشک با مدد گرفتن از آن می تواند ناهمواری ها را صاف سازد. با توجه به میزان برامدگی ، می توان با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی آن را در عمل بینی ترمیم برطرف ساخت. مدت زمان انجام اصلاحات در سوهان کشیدن عمل بینی ترمیمی ، نسبت به فرایند جراحی اولیه بسیار کوتاه می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها