توضیحات کامل لیفت ابرو در تهران

بالا بردن ابرو از جمله اقداماتی است که در حوزه جراحی زیبایی صورت قرار دارد که با نام لیفت پیشانی نیز شناخته می شود. بر خلاف نام لیفت ابرو ، ناحیه مورد هدف پزشک، پیشانی زیباجو می باشد. در واقع این پروسیجر با بالا بردن عضلات پیشانی و قرار دادن آن در موقعیت طبیعی، از خمودگی چهره و افتادگی چشم ها جلوگیری می کند. با بالا رفتن سن به تدریج تمام عضلات بدن دچار افتادگی می شوند ، صورت هم در این قاعده قرار می گیرد و نیاز هست که با اقداماتی آن ها به حالت اولیه و جوان خود نزدیک کنیم. در این مقاله با صفر تا صد این پروسه از کلینیک ویکتوریا ، بهترین مرکز لیفت ابرو در تهران ، همراه باشید.

لیفت ابرو + کلینیک ویکتوریا

اگه وقت کافی برای خوندن مقاله رو نداری، این پادکست رو حتما گوش بده!

دلایل انجام لیفت ابرو

با نگاه دقیق به چهره بزرگسالان و مقایسه آن با چهره جوانیشان متوجه تغییراتی در نواحی ابرو ، پیشانی و اطراف چشم های آن ها می شویم. پوست و ساختار سازنده آن به نحوی تغییر پیدا می کنند که الاستیسیته خود را از دست می دهند ؛ بنابراین عضلات صورت به آهستگی به افتادگی تمایل پیدا می کنند. در واقع از پس این اتفاقات طبیعی ، حالتی برای فرد به وجود می اید که فاصله بین ابرو و چشم وی کم می شود. همین افتادگی باعث می شود چهره فرد ، شادابی همیشگی خود را از دست بدهد و عصبانی و ناراحت به نظر برسد. لیفت ابرو و پیشانی باعث رفع این افتادگی ها و ایجاد یک چهره شاداب می شود. البته این موضوع علاوه بر بحث زیبایی ، ممکن است به نیاز درمانی نیز به خوبی پاسخ دهد ؛ به این نحو که افتادگی پیشانی، افتادگی پلک و ایجاد محدودیت در بینایی فرد را ناشی می شود.

چگونه برای لیفت ابرو آماده شویم

در ابتدا لازم است که شما با یک جراح پلاستیک صورت که کورس های تخصصی این فیلد را پشت سر گذاشته است، صحبت کنید و پس از بررسی تمام جوانب این پروسه، در جلسه ویزیت درباره مسائل زیر با ایشان صحبت کنید:

ارزیابی سوابق بیماری ؛ خودتان را برای پاسخ گویی به سوالاتی در زمینه بیماری هایی که در حال حاضر مبتلا هستید یا قبلا از آن رنج برده اید، آماده کنید. اگر شما در این شرایط قرار داشته باشید ، احتمالا داروی خاصی مصرف می کنید که پزشک حتما می بایست از اَنها آگاهی پیدا کند.

انجام معاینات بالینی ؛ برای تعیین این موضوع که لیفت ابرو در بهترین کلینیک جوانسازی در تهران، تا چه اندازه می تواند بر جوانسازی شما موثر واقع شود ، پزشک پوست و نواحی تحت تاثیر پروسه با دقت تحت ارزیابی قرار می دهد. در اغلب موارد ایشان از شما می خواهد به تهیه تصاویر از جهات مختلف صورت خود بپردازید.

درمورد انتظارات خود صحبت کنید ؛ آگاهی از مراحل پروسیجر دال بر این نیست که از میزان تغییرات آگاه باشید. در مورد کیس خاص خودتان حتما با جراح صحبت کنید.

اقدامات قبل از لیفت ابرو و پیشانی

برای اینکه این پروسه به بهترین شکل به ثمر بنشیند لازم است اقدامات زیر را در پیش بگیرید ، این موارد عبارتند از :

 • پرهیز از استعمال دخانیات

مصرف سیگار و قرار داشتن آن در روتین روزمره باعث کاهش کیفیت خون شما می شود و به همین تبع زمان بهبودی بعد از جراحی به تعویق خواهد افتاد.

 • با یک همراه هماهنگ کنید

بعد از جراحی نه تنها شما نمی توانید امورات شخصی خود را انجام دهید بلکه نیاز دارید که شخصی از پرستاری کند. این شخص می بایست بعد از جراحی شما را تا منزل همراهی کند و بعد از آن حداقل به مدت یک شب در کنار شما حضور داشته باشد.

انتظاراتی که می بایست از لیفت ابرو داشته باشیم

این فرایند در بیمارستان و به صورت سرپایی انجام می شود ، در طول لیفت پیشانی و ابرو در تهران ، ممکن است جراح در کلینیک خوب جوانسازی، مواد آرام بخش را از طریق IV به شما تزریق خواهد کرد و یا اینکه شما را به طور کامل تحت بیهوشی عمومی قرار دهد ؛ در مورد نوع بیهوشی با پزشک خود صحبت کنید.

در طول پروسه لیفتینگ ابرو

تاکنون انواع مختلفی از تکنیک های بالا بردن ابرو و پیشانی بیان شده است که کاملا به نتیجه مورد انتظار شما بستگی دارد. تفاوت در هر کدام از این روش ها به محل اعمال برش ها بستگی دارد و به انواع زیر تقسیم می شود :

لیفت آندوسکوپیک ابرو : جدیدترین پروسه لیفتینگ ابرو می باشد که پزشک با اعمال برش های بسیار کوچک درست در جای نهفته پشت خط مو ، دسترسی برای ارسال آندوسکوپ را ایجاد می کند. آندوسکوپ لوله ای نازک است که با دوربین و نور مجهز شده است و با ارسال آن به داخل برش ها ، تصاویر زنده ای از وضعیت عضلات پیشانی بیمار تهیه می کند. پس از تعیین میزان افتادگی ها ، جراح با استفاده از ابزار مخصوص به بالا بردن آن ها از برش دیگر اقدام می کند.

لیفت شقیقه : همانطور که از نام این پروسیجر پیدا است ، پزشک تنها ایجاد برش هایی در ناحیه شقیقه به رفع افتادگی ابرو می پردازد.

لیفت ابرو مستقیم : وقتی بافت های بالای ابرو به طور مستقیم حذف شوند ، پزشک از نوع مستقیم آن برای شما استفاده کرده است. شاید از خود بپرسید که این روش قطعا زخم مشهودی برجای خواهد گذاشت ، در پاسخ باید گفت خیر ، زیرا برای افرادی کاربرد دارد که ابروهای آن ها بسیار پرپشت است.

لیفت پیشانی تاجی : با اعمال برش در پشت خط مو از یک گوش تا گوش دیگر ، پزشک شرایطی را فراهم می اورد که از ان طریق می تواند بتواند افتادگی پیشانی و ابرو را برطرف کند.

لیفت ابرو خط مو : برای این پروسه ، یک برش در ناحیه بین پیشانی و محل رویش موها اعمال می شود. سپس در ادامه ایشان با برداشت مقادیر جزئی از پوست در بالای پیشانی ، لیفتینگ ابرو را به سرانجام می رساند. این متد برای افرادی مفید واقع می شود که پیشانی بلند با خط موهای پس رفته دارند.

بعد از لیفت ابرو

پس از اینکه فرایند به اتمام رسید ، پیشانی شما ممکن است به صورت شل پانسمان شود تا از بروز تورم جلوگیری شود. در برخی موارد تشخیص پزشک در بهترین مرکز لیفت ابرو در تهران ،به اعمال درن های کوچکی در محل زخم ها می باشد تا از این طریق از تجمع آب میان بافتی جلوگیری کند. جراح دستورالعمل های مراقبتی را به طور کامل برای شما توضیح خواهد داد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

 1. به حالتی استراحت کنید که سر شما بالاتر از بدنتان قرار داشته باشد و داروها را مطابق با تجویز پزشک مصرف کنید.
 2. از کمپرس سرد برای جلوگیری از درد و تورم استفاده کنید.
 3. از حرکت دادن عضو و یا تحت فشار قرار دادن آن پرهیز کنید.
 4. به مرور که زخم های شما بهبود پیدا می کنند شما متوجه خارش و بی حسی در عضو خواهید شد که به مرور از بین خواهد رفت.
 5. اگر زخم های شما با باند پانسمان شده اند ، لازم است بعد از گذشت 1 الی 3 روز آن ها را با اجازه پزشک بردارید. بخیه ها اصولا بعد از گذشت 7 الی 10 روز از لیفت ابرو برداشته می شوند.
 6. برای برگشت به روتین زندگی ، لازم است حتما نظر پزشک را جویا شوید. با گذشت زمان ، به تدریج جای زخم ها محو خواهند شد.

عوارض لیفت پیشانی

این پروسه همانند سایر اقدامات درمانی-زیبایی که انجام می شود، عوارضی را به همراه خواهد داشت. انچه اهمیت دارد این است که مزایا این پروسه به معایب آن ارجحیت دارد. از جمله پیامدهایی که این پروسه برای شما به همراه خواهد داشت عبارتند از :

 • جای زخم
 • تغییر در حس لامسه
 • عدم تقارن در موقعیت ابروها
 • ریزش مو در صورتی که برش ها در ناحیه داخل سر اعمال شود.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها