راهنمای کامل لیفت شقیقه

این روزها افراد بسیاری درصدد این هستند که جوانی خود را حفظ کنند و یا حتی زیبایی خود را ارتقا دهند. افتادگی ابروها مخصوصا در قسمت انتهایی حالت خموده و ناراحت را برای فرد به وجود می اورد که با استفاده از لیفت شقیقه به خوبی می توان این موضوع را برطرف کرد. در طی این پروسه، پزشک یک سوم انتهایی ابرو و چشم ها را به سمت بالا برده و چهره فرد را از حالت افتادگی خارج می کند و باعث شادابی و سرحالی صورت می شود. جامعه اماری طرفدار این پروسه بزرگسالان می باشند که دیر یا زود نیاز به انجام آن را در خود احساس می کنند. اگر شما هم در گروه این افراد قرار دارید مطالعه مقاله زیر از کلینیک ویکتوریا، بهترین مرکز جوانسازی صورت در تهران، به شما توصیه می شود.

لیفت شقیقه + کلینیک ویکتوریا

پادکست زیر رو گوش کن تا همه چیز رو راجع به لیفت شقیقه بفهمی

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت جانبی ابرو، لیفت ابرو مینی یا لیفت پیشانی مینی نام های دیگری هستند که بر روی این پروسیجر قرار داده اند که در مقایسه با نوع کامل آن ها کم تهاجم تر هستند. به نحوی که پزشک تنها با اعمال برش های کوچک به طول یک اینچ در داخل موها که اصلا دیده نمی شود و استفاده از تلسکوپ، یک سوم از ابرو و پیشانی فرد را به سمت بالا لیفت می دهد. در مقایسه با نوع تهاجمی، لیفتینگ شقیقه به دوران نقاهت کوتاه مدت نیاز دارد و فرد نهایتا تا بعد از گذشت یک هفته به طور کامل بهبود پیدا می کند.

انواع روش های لیفت شقیقه

روش‌های لیفت شقیقه (Temporal Lift) متنوع هستند و هر کدام از این روش‌ها می‌توانند بسته به نیاز بیمار و توصیه پزشک مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به برخی از انواع روش‌های لیفت شقیقه می‌پردازیم:

1. لیفت شقیقه با نخ

در این روش از نخ‌های خاصی برای بالا کشیدن و سفت کردن پوست ناحیه شقیقه استفاده می‌شود. این نخ‌ها معمولاً قابل جذب هستند و پس از مدتی توسط بدن جذب می‌شوند. نتایج این روش موقتی است و بسته به نوع نخ و شرایط بیمار می‌تواند بین 6 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد.

2. لیفت شقیقه با جراحی

این روش شامل برش‌های کوچکی در ناحیه شقیقه می‌شود که از طریق آن‌ها پوست و بافت زیرین بالا کشیده می‌شوند. این نوع لیفت معمولا ماندگاری بیشتری نسبت به روش‌های غیرجراحی دارد و می‌تواند چندین سال دوام داشته باشد. دوران نقاهت و خطرات مربوط به جراحی نیز در این روش وجود دارد.

3. لیفت شقیقه با لیزر

در این روش از انرژی لیزر برای تحریک تولید کلاژن در پوست استفاده می‌شود. این فرآیند باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک‌ها می‌شود. نتایج این روش نیز موقتی است و ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی باشد.

4. لیفت شقیقه با استفاده از پرکننده‌های پوستی (فیلر)

در این روش از تزریق مواد پرکننده مانند اسید هیالورونیک برای بالا بردن و حجیم کردن ناحیه شقیقه استفاده می‌شود. این مواد می‌توانند به طور موقت ظاهر چین و چروک‌ها را کاهش دهند و پوست را سفت کنند. نتایج این روش معمولاً بین 6 تا 18 ماه دوام دارد.

5. لیفت شقیقه با اولتراسوند (HIFU)

این روش از امواج اولتراسوند با شدت بالا برای تحریک لایه‌های عمیق‌تر پوست و تولید کلاژن استفاده می‌کند. نتایج HIFU معمولاً پس از چند ماه آشکار می‌شوند و می‌توانند تا یک سال یا بیشتر دوام داشته باشند.

6. لیفت شقیقه با رادیوفرکانسی (RF)

در این روش از امواج رادیوفرکانسی برای گرم کردن لایه‌های عمیق پوست و تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود. این فرآیند باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک‌ها می‌شود. نتایج RF نیز موقتی هستند و ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی باشد.

هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و انتخاب بهترین روش بستگی به شرایط پوست، سن، میزان افتادگی و انتظارات بیمار دارد. مشاوره با پزشک متخصص زیبایی می‌تواند به انتخاب مناسب‌ترین روش کمک کند.

لیفت شقیقه چه تغییراتی ایجاد می کند؟

سوالی که ذهن اغلب زیباجویان را به خود مشغول کرده این می باشد که چه نقاطی از چهره تحت تاثیر این پروسه قرار می گیرند و حالت صورت افراد به چه شکل تبدیل می شود؟ برخلاف لیفت ابرو سنتی و جراحی، انجام لیفت شقیقه در تهران توسط پزشک در بهترین کلینیک زیبایی ، قسمت داخلی پیشانی را تغییر نمی دهد؛ به عبارت بهتر ایشان با استفاده از سیستم اندوسکوپیک، یک سوم قسمت انتهایی ابرو و چشم ها را لیفت می کند. فرم صورت که بعد از این پروسیجر برای شما ایجاد می شود به هیچ وجه به حالت متعجب نیست. به همین دلیل است که افراد بسیاری اعم از جوانان طرفدار این فرایند هستند.

اثرات لیفت کردن شقیقه

 • کاهش چین و چروک و خطوط موجود در ابرو، پیشانی و گوشه چشم ها
 • لیفت کردن قسمت یک سوم خارجی ابروها
 • از بین بردن خطوط پنجه کلاغی
 • ایجاد یک فرم سرحال و شاداب برای چشم ها

این نکته را بیاد داشته باشید که تمامی موارد فوق با ایجاد یک برش کوچک و نامحسوس در قسمت مو افراد ایجاد می شود که در نهایت با ترکیب این پروسیجر با سایر متدهای جوان سازی اثرات آن بیشتر نمایان خواهد شد. بسیاری از مراجعین می خواهند بدانند که در کنار لیفت شقیقه می توان چه اقدام زیبایی دیگری انجام داد؟ در پاسخ باید گفت که بلفاروپلاستی، لیفت ابرو و پیشانی و کانتوپلاستی مکمل خوبی برای پروسه یاد شده می باشد.

تفاوت لیفتینگ شقیقه با لیفت معمولی صورت

اگر چه هردو روش یک ناحیه مشخص از صورت را تحت تاثیر قرار می دهند، لیفت شقیقه تفاوت های بسیاری با متد سنتی خود دارد. لیفت ابرو یا پیشانی در مقایسه با تکنیک یاد شده تهاجمی تر است که مستقیما بر تمامی چین چروک های نواحی بالای ابرو اثر می گذارد. خط اخم ، خطوط افقی پیشانی ، افتادگی ابرو و غیره از مواردی هستند که با لیفت معمولی صورت به طور کامل رفع می شود.

همیشه همه افراد به چنین تغییراتی نیاز ندارند و راه های کم تهاجم تر برای آن ها بیشتر موثر واقع می شود. در این موارد لیفت کردن شقیقه تنها راهی است که با بالا بردن انتهای ابرو فرد را به مقصود خود می رساند. لازم به یاداوری است که این پروسه هیچ تاثیری بر ناحیه مرکزی پیشانی شما ندارد.

اینکه پزشک در بهترین مرکز لیفت شقیقه در تهران، با استفاده از دو برش کوچک طی یک پروسه کم تهاجم به ایجاد تغییرات دست می زند دال بر این نیست که این عمل تاثیر چندانی بر چهره شما نخواهد گذاشت، بلکه در کنار آن رفع چین و چروک ها به تغییر حالت چشمان شما نیز منجر می شود.

لیفتینگ شقیقه چگونه انجام می شود؟

پزشک با استفاده از بی حسی لوکال یا بیهوشی در دو سمت شقیقه فرد، وی را برای اعمال برش ها دقیقا در همان نواحی آماده می کند. با اعمال این برش ها در نواحی داخل مو، شما از این قضیه اطمینان حاصل خواهید کرد جای آن ها بعد از بهبودی کامل باقی نخواهد ماند.

در ادامه ایشان بافت های زیرین که مسئول افتادگی قسمت انتهایی ابرو هستند را به سمت بالا می کشد. همین اقدام موجب کاهش چین و چروک ها از دو سمت جانبی پیشانی فرد می شود. پس از لیفت عمقی پوست و فاشیا اسمس، بافت لیفت شده به قسمت داخلی موها جذب شده ، محل برش ها با استفاده از استپلر بخیه و بعد از گذشت 21 روز کشیده می شوند.

انتظارات بعد از لیفت شقیقه

بعد از اینکه به تدریج اثار بیهوشی رفع شد، زیباجو احساس اندکی درد خواهد کرد، همچنین آن ها شاهد اندکی تورم و کبودی نیز خواهند بود که با گذشت زمان کم کم بهبود پیدا می کند نیاز نیست که فرد مدت بیشتری را از محل کار خود مرخصی بگیرد. اگر پزشک از بخیه های غیر جذبی برای برش ها استفاده کرده باشد، لازم است در زمان تعیین شده به پزشک مراجعه و به برداشت آن ها مبادرت کنید.

نکات مهم قبل از عمل لیفتینگ شقیقه

قبل از برداشتن هرگامی در این راه لازم است که پس از پرس و جو و تحقیق فراوان از سایر مراجعین، از انتخاب پزشک اطمینان حاصل کنید. با وجود اینکه لیفت شقیقه در تهران با روش های متعددی انجام می شود، پزشک در کلینیک خوب جوانسازی صورت، همه مراحل زیر را پیش روی شما قرار می دهد:

 • مشاوره
 • اقدامات قبل از پروسه
 • بی حسی لوکال یا بیهوشی
 • برش
 • بخیه
 • پایان عمل
 • مراقبت های بعد از جراحی

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه

با وجود اینکه این پرسه کم تهاجم است، ممکن است برای همه افراد توصیه نشود. افراد مناسب برای این پروسه کسانی هستند که :

 1. از وضعیت فعلی ابروهای خود به علت افتادگی راضی نیستند و حالت چشمان آن ها اخمالو یا خسته به نظر می رسد.
 2. افرادی که طرفدار انجام جراحی های جزئی دیگر هستند می توانند این پروسه را نیز به لیست خود اضافه کنند.
 3. از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند.
 4. به بیماری زمینه ای خاصی مبتلا نیستند و به این علت دارو مصرف نمی کنند.
 5. لایف استایل سالمی دارند و از استعمال دخانیات و مشروبات الکی پرهیز می کنند.
 6. از لحاظ روانی در وضعیت متعادلی هستند و با مقایسه خود با سایر افراد تفکر وسواس گونه ندارند.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

بعد از عمل لیفت کردن شقیقه در تهران با استفاده از جراحی، باید توصیه‌های ذکر شده توسط پزشک در بهترین کلینیک لیفت صورت وشقیقه را، مو به مو انجام دهید:

 • در مصرف به موقع داروها کوشا باشید.
 • ویزیت های فالوآپ را طبق دستورالعمل پزشک اجرا کنید.
 • بعد از لیفت شقیقه از خوابیدن به نحوی که به صورت شما فشار وارد شود پرهیز کنید. خوابیدن به پهلو و روی شکم ممنوع می باشد.
 • به حالتی بخوابید که سر شما بالاتر از قسمت تحتانی قرار داشته باشد. با این کار می توانید تا حد چشمگیری از تورم و التهاب در عضو جلوگیری کنید.
 • انجام دادن فعالیت سنگین در قالب ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین ممنوع است.
 • موعد استحمام توسط پزشک تعیین می شود، تا تایید نهایی ایشان حمام کردن ممنوع است.
 • از دست زدن به شقیقه ها پرهیز کنید.
 • در صورت برطرف نشدن علائم و عوارض و بدتر شدن آن بعد از عمل لیفت شقیقه، حتماً به پزشک مراجعه کنید.
 • تا زمانی که سلامتی کامل را خود را بازنیافتید، خودتان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و بعد از آن هم از کرم‌های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها