لیفت صورت ✔ بهترین روش جوانسازی صورت

تجربه مشترکی که اغلب زیباجویان لیفت صورت دارند این است که بعد از توجه به خمودگی و افتادگی های صورت خود در مقابل آینه و مقایسه تصویر با عکس های جوانی نیاز به انجام اقدامی را در خود احساس کرده اند. معمولا اولین راهی که به ذهن آن ها می رسد استفاده از شیوه های غیرجراحی و کرم های کلاژن ساز بوده است . بسیاری از آن ها که به علت مشغله زندگی توانایی رسیدگی به پوست خود را ندارند ، با چین و چروک ها کنار می آیند و به ادامه زندگی خود می پردازند. به افرادی که از روش های غیرجراحی ناامید هستند و چه کسانی که مایوسانه با تغییرات کنار آمده اند ، لیفت می تواند برای آن ها مانند معجزه عمل کند. با کلینیک ویکتوریا ، بهترین مرکز لیفت صورت در تهران ، در این مقاله همراه باشید تا از این صفر تا صد این پروسه به ساده ترین صورت توضیح داده شود.

لیفت صورت-کلینیک ویکتوریا

اگر فرصت خوندن مقاله رو نداری این پادکست رو حتما گوش بده!

لیفت صورت چیست؟

یکی از موثرترین پروسه هایی است که جوانی از دست رفته را به چهره فرد بازمی گرداند. با این وجود که این پروسه با ماهیت لیفت کردن به معنای بالا بردن شناخته می شود از پی آن می توان به اهداف دیگری اعم از رفع چین و چروک پوست روی گونه و خط فک نیز دست یافت. در طی این پروسیجر ، فلپی از پوست ، در دو طرف صورت زیباجو به یک اندازه و دقیق به سمت بالا لیفت داده می شود. پس از آن پزشک می تواند بافت های اضافه را حذف کند و چهره را از حالت افتادگی خارج کند. در برخی موارد لازم است که لیفت صورت به همراه لیفت گردن انجام شود تا جوانسازی به یک میزان نواحی مختلف را تحت تاثیر قرار دهد.

با وجود تاثیرات شگفت انگیزی که این پروسه برجای می گذارد ، فرایند یاد شده قادر نیست که اسیب های ناشی از تشعشعات افتاب مانند خطوط و چین و چروک ریز را رفع کند. برای اینکه تلاش های شما به ثمر بنشیند لازم است از یک سری اقدامات مکمل استفاده کنید ، در این صورت بهتر است با پزشک مشورت کنید.

دلایل انجام لیفتینگ صورت

برای اینکه بدانید که ایا این پروسه برای شما موفق عمل می کند یا خیر ، لازم است از عمده دلایلی که افراد برای آن به بهترین کلینیک لیفت صورت در تهران ، مراجعه می کنند آگاه شوید ،این پروسه به منظور اصلاحات زیر معرفی و اجرا شده است:

 • افتادگی در گونه ها
 • وجود پوست اضافه در فک پایین
 • ایجاد چین های عمیق کنار بینی که تا گوشه دهان ادامه پیدا می کنند(خط لبخند)
 • وجود پوست افتاده و چربی اضافه در گونه ها

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

پس از اینکه نمونه کارهای واقعی پزشک منتخب را با دقت ملاحظه و از انتخاب وی اطمینان حاصل کردید با برداشتن گام های زیر مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید:

گام اول : ویزیت پزشک

در جلسه مشاوره لازم است با پزشک به بررسی موارد زیر بپردازید:

بررسی سوابق بیماری ؛ سوالاتی در رابطه با وضعیت سلامت شما مانند بیماری های زمینه ای و داروهایی که مصرف می کنید و جراحی هایی که از قبل داشته اید ، باعث می شود که پزشک متوجه شود که چه پلنی را برای شما ترتیب دهد.

اگر سبک زندگی شما با دیگر افراد متفاوت است ؛ یعنی در روتین زندگیتان الکل ، دخانیات و غیره قرار دارد، پزشک می بایست از آن ها آگاهی داشته باشد.

انجام آزمایش ها ؛ متخصص از شما می خواهد آزمایشاتی انجام دهید تا با بررسی جواب ان ها تعیین شود ، برای لیفت صورت مناسب می باشید.

انجام معاینات بالینی ؛ علاوه بر معاینات مستقیم و ارزیابی ساختار صورت زیباجو ، فرم آن ، توزیع چربی ها و کیفیت پوست ، پزشک از وی می خواهد که تصاویری از زوایای مختلف صورت خود تهیه کند.

صحبت از انتظارات ؛ پزشک در بهترین مرکز لیفت صورت در تهران ، با ارائه یک مشاوره صمیمی از شما می خواهد که از توقعات خود صحبت کنید ، توصیه می شود از دید منطقی به این پروسه نگاه کنید ، عوامل بسیاری در این امر دخیل هستند که منجر می شود نتایج متفاوتی را شاهد باشید. همانطور که قبلا نیز به این موضوع نیز اشاره کردیم ، این پروسه زیبایی ، بر چین و چروک ها تاثیری ندارد. برای آگاهی بیشتر بهتر است نظر پزشک را جویا شوید.

نمونه کارهای لیفت صورت در کلینیک ویکتوریا

گام دوم : اقدامات قبل از لیفت صورت

برای اینکه این پروسه زیبایی به ثمر بنشیند نیاز است که محدودیت های زیر را در نظر داشته باشید :

 • داروها را مطابق با نظر پزشک مصرف کنید.

همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره کردیم ، اگر شما تحت درمان بیماری خاصی قرار دارید و دارو می خورید باید از آن حرف بزنید ، در این صورت متخصص از محدودیت های دارویی ، صحبت خواهد کرد. داروهایی که باعث اختلال در عملکرد انعقاد خون می شوند ، مانند داروهای گیاهی و اسپرین تا دو هفته قبل از لیفت صورت ممنوع است. توصیه می شود علاوه بر نوع دارو راجع به دوز آن نیز صحبت کنید و طبق نظر پزشک برنامه را پیش ببرید.

 • صورت و موهای خودتان را بشویید.

توصیه می شود در روز جراحی از صابون انتی باکتریال استفاده کنید و با پوست تمیز در محل جراحی حضور پیدا کنید.
بعد از اتمام جراحی و کسب هوشیاری به تنهایی از پس کارهای خودتان برنمی ایید ؛ بنابراین حضور شخصی به عنوان مراقب در کنار شما الزامی است.

تذکر : در این پروسه ترجیح اکثر پزشکان در بهترین مرکز لیفت صورت در تهران به استفاده از بی حسی موضعی می باشد که در آن ، تنها بخش مورد نظر بی حس می شود اما در برخی از موارد و بسته به شرایط بیمار ، پزشک ممکن است بیهوشی عمومی را نیز پیشنهاد دهد.

لیفت صورت بدون جراحی

با وجود اینکه هیچکدام از روش های غیرتهاجمی به اندازه نوع جراحی آن تاثیرگذار نیست، بسیاری از افراد به انجام آن تمایل دارند. با این حال همیشه نظر خود افراد در این زمینه تعیین کننده نیست بلکه در برخی موارد پزشک به علت افتادگی کمتر، روش های غیرجراحی برای لیفت صورت را پیشنهاد می دهد. از جمله رایج ترین این تکنیک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اندولیفت

در این تکنیک پزشک با استفاده از لیزر با طول موج مشخص، به لیفتینگ صورت اقدام می کند. در واقع نواحی که تحت تاثیر این پروسه قرار می گیرند، بافت های زیر پوست است که با تحریک کلاژن سازی لیفت صورت را برای فرد به ارمغان می اورد.

 • RF فرکشنال

این روش را که می توان ترکیبی از میکرونیدلینگ با رادیوفرکوئنسی دانست ، تکنیکی است که در طی آن پوست با امواج رادیویی تحریک می شود و با تاثیراتی که بر میزان کلاژن سازی می گذارد به رفع افتادگی ها منجر می شود.

 • تزریق بوتاکس

علاوه بر رفع چین و چروک ها، یکی دیگر از تاثیراتی که بوتاکس بر چهره افراد می گذارد لیفت صورت می باشد. تنها به شرطی که پزشک در نواحی درست آن ها را تزریق کند. تزریق بوتاکس شرایطی را فراهم می اورد که عضلات در جایی که هستند ثابت بمانند؛ به همین صورت می توان از افتادگی آن ها جلوگیری شود.

 • تزریق ژل

حجم دهی یکی از تکنیک هایی است که باعث می شود عضو مورد نظر به بالا رفتن تمایل داشته باشد. با توجه به اینکه کم حجمی از عوامل اصلی افتادگی تلقی می شود؛ با تزریق فیلر به نواحی مشخص از صورت، لیفتینگ آن به ارمغان خواهد آمد.

 • کربوکسی تراپی

شل شدن و افتادگی پوست با یکدیگر رابطه مستقیم دارند. با استفاده از کربوکسی تراپی می توان چین و چروک ها و ترک های پوستی را رفع کرد و به لیفت صورت نیز منجر شد.

در طول جراحی لیفتینگ صورت

به طور خلاصه آنچه در طی این پروسه رخ می دهد بالا بردن و محکم کردن بافت ها و عضلات صورت می باشد ، که پس از طی مراحل زیر میسر می شود:

 1. حذف بافت ها و ساکشن کردن چربی گردن و صورت که افتادگی را ناشی شده است.
 2. کشیدن بافت های پوستی به اندازه ای که به نقطه جدید و مناسب برسند. بعداز دایسکشن ، لیفت عمقی روی عضلات و فاشیا اسمس انجام می شود
 3. سپس پوست لیفت و بافت اضافی رزکت می شودو در نهایت بخیه در محل برش ها اعمال خواهد شدئ
 4. به. این صورت نتیجه ی جراحی دائمی می شود و صرفا با افزایش سن پروسه ی پیری رو خواهید داشت

بسته به اینکه برش مورد نظر در چه ناحیه ای اعمال شود ، نام های متعددی بر آن نهاده شده است که عبارتند از :

روش های لیفت صورت

تکنیک سنتی. برش ها در این تکنیک درست در محل اعمالی می شوند که خط رویش موها تلقی می شود؛ پزشک از این بخش برش را از دو طرف تا پشت گوش ها ادامه می دهد. در برخی موارد بنا به نظر پزشک ممکن است برشی در زیر چانه زیباجو نیز اعمال شود ، تا ایشان از ان طریق بتواند پوست گردن فرد را نیز در کنار لیفت صورت ، با کشیدن ، جوان کند.

روش برش محدود. طول این برش ها نسبت به تکنیک سنتی کوتاه تر هستند یعنی از محل خط رویش مو شروع و تا بالای گوش ادامه پیدا می کنند. در روش برش محدود ، پشت گوش نیز درگیر می شوند ؛ ولی به قسمت پایینی سر نمی رسند.

تکنیک لیفت گردن. نقطه آغازی آن از لاله گوش می باشد و دور آن را تا حدی برش می دهند که تا پایین پوست سر ادامه پیدا می کند. اغلب موارد لازم است برش دیگری در زیر چانه فرد نیز اعمال شود.
در مجموع این پروسیجر به مدت زمان بین 3 تا 6 ساعت نیاز دارد که با همراه شدن با سایر اقدامات ، زمان بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.

انتظارات بعد از لیفت صورت

بعد از تکنیک بالا بردن پوست صورت طبیعی است اگر با عوارض زیر دست و پنجه نرم کنید :

 • درد خفیف تا متوسط
 • خروج خونابه از زخم ها
 • تورم
 • کبودی
 • بی حسی

جای نگرانی وجود ندارد اگر بعد از لیفت صورت در تهران با هریک از موارد فوق مواجه شدید تنها در صورت داشتن علائم زیر فورا به بهترین کلینیک مراجعه کنید:

 1. درد شدید یک طرف صورت یا گردن که تا 24 ساعت ادامه دارد.
 2. درد در قفسه سینه
 3. ضربان نامنظم قلب

پزشک ، برای جلوگیری از عفونت و تورم ، زخم ها را با باند استریل شده می پوشاند ؛ همچنین استفاده از باند با اعمال فشار موضعی خونریزی آن را نیز متوقف می کند. درن های کوچکی در جدار پشت گوش ، برای خروج اب بین بافتی تعبیه می شوند . بایدها و نبایدهای مراقبتی به طور کامل به شما آموزش داده می شود. که در راس آن ها موارد زیر قرار دارند

دوران نقاهت لیفت صورت

ویزیت های فالوآپ

بعد از اینکه به منزل بازگشتید پزشک در جلسات متعدد طی زمان های مشخص، شما را ویزیت خواهد کرد. زمان بندی این ویزیت ها به شرح زیر می باشد:

 • یک روز بعد از لیفت صورت

فردای روز جراحی ، لازم است شما به پزشک مراجعه کنید تا ایشان درن ها را بردارد. در ادامه ایشان با اعمال پماد آنتی بیونتیک بر روی زخم ها، آن ها را مجددا پانسمان می کند.

 • دو الی سه روز بعد از جراحی

با صلاح دید پزشک، با استفاده از باند کشی می توانید روند کاهش تورم را تسریع بخشید.

 • یک هفته بعد

متخصص با برداشتن باندها وضعیت زخم ها و ترمیم آن ها را ارزیابی می کند.
آخرین ویزیت معمولا برای نشان دادن تغییرات و پروسه بهبودی نشان داده می شود.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

 1. به حالتی بخوابید که سر شما در قسمت بالاتری نسبت به پایین تنه قرار دارد.
 2. به گفته پزشک داروها طبق زمان مناسب مصرف کنید.
 3. پک های یخی در کاهش درد و تورم ، موثر واقع می شوند.
 4. نحوه مراقبت از جای زخم ها را دقیقا همانطور که پزشک برای شما تعیین کرده است، انجام دهید.
 5. در صورت پوسته پوسته شدن جای زخم ها به ان ها دست نزنید.
 6. درمورد استفاده از شامپو و مواد شوینده پوست حتما نظر پزشک را جویا شوید.
 7. لباس هایی بپوشید که تعویض آن ها را راحت است، نوع دکمه ای و زیپی پیشنهاد مناسبی است.
 8. از فشار آوردن به زخم ها پرهیز کنید.
 9. ارایش کردن ممنوع می باشد و انجام آن بعد از بهبودی تنها با نظر پزشک میسر خواهد بود.
 10. از قرار گرفتن مستقیم زیر نور خورشید یپرهیزید و حتما حین بیرون رفتن از ضد افتاب SPF30 یا بالاتر استفاده کنید.
 11. رنگ، دکلره و یا سفت بستن موها حداقل شش هفته بعد از جراحی لیفت صورت ممنوع می باشد.

 

1.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساناز

سلام من لیفت صورت انجام دادم می خواستم بدونم مشکلی نداره بعدش تزریق بوتاکس هم انجام بدم ؟