لیفت گردن

لیفت گردن که با نام ریتیدکتومی تحتانی نیز شناخته می شود پروسه جراحی می باشد که در ان پزشک به حذف ردپای پیری می پردازد. پزشک در لیفت کردن گردن با جراحی به تغییراتی اعم از حذف پوست و چربی زائد، برداشت غبغب، کشیدن پوست افتاده و قرار دادن عضلات گردن به محل اولیه، برای از بین بردن خطوط غیر طبیعی دست می زند. تاکنون دلایل متعددی به از بین رفتن جوانی در این عضو منجر شده است که از رایج ترین آن ها می توان به جاذبه، استرس و شرایط محیطی مانند سبک زندگی یا قرار گرفتن در معرض آفتاب اشاره کرد. انجام لیفتینگ گردن در کلینیک ویکتوریا، بهترین مرکز جراحی زیبایی صورت در تهران، زمانی موثر خواهد بود که کانتور آن در مقایسه با صورت از بین رود، به عبارت بهتر هدف از انجام این پروسه تفکیک گردن از قسمت فک و صورت می باشد.

 

لیفت گردن-کلینیک ویکتوریا

 

عواملی که لیفت گردن بر آن تاثیری ندارد

آگاهی از میزان تاثیراتی که این پروسه بر جوانی شما می گذارد، ضامن رضایت شما می باشد. جوانسازی گردن از طریق لیفت به هیچ عنوان، تغییری در فرم اولیه این عضو ایجاد نمی کند و همچنین نمیتواند روند پیری را نیز متوقف سازد.
لیفتینگ گردن تنها از راه جراحی انجام می شود، با این حال راه های غیر جراحی بسیاری معرفی شده اند که نمی تواند نتایج مشابه با جراحی را به ارمغان بیاورد. اما با این حال توانسته روند ایجاد خطوط پیری بعد از جراحی را به تعویق بیاندازد.

لیفت گردن از روش غیر جراحی

با شنیدن کلمه جراحی افراد بسیاری یک فرایند سخت و پیچیده که دوران نقاهت طولانی دارد را به یاد می اورند و به همین دلیل تکنیک های غیرتهاجمی را ترجیح می دهند. در ابتدا لازم است بگوییم که این دیدگاه درست نیست زیرا لیفتینگ گردن در بهترین کلینیک زیبایی تهران با روش جراحی، برش های عمیقی ندارد. علاوه بر این موضوع نتایج ماندگارتری را نسبت به نوع غیرجراحی به همراه خواهد داشت که ارزش ان را دو چندان می کند. با این حال لیفت غیرجراحی گردن با فوایدی اعم از دوران نقاهت بسیار کوتاه وعوارض ناچیز شناخته و با روش هایی اعم از تزریق بوتاکس و فیلر انجام می شود.

کاندیدای مناسب لیفت گردن

در ابتدا لازم است در گروهی افراد ناراضی از وضعیت فعلی، قرار داشته باشید و سپس با داشتن شرایط زیر از مزایای لیفتینگ صورت بهره مند شوید:

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید.
 • عادات ناسالم مانند نوشیدن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات در روتین زندگی شما هیچ جایی ندارد.
 • نسبت به انجام این پروسه خوشبین هستید و انتظارات معقولانه از آن دارید.
 • برخی افراد به دلیل اینکه هنوز قسمت فوقانی چهره آن ها جوان است، فکر می کنند که تا یکسان شدن قسمت فوقانی و تحتانی صورت، می بایست صبر کنند تا چهره آن ها نیز به اندازه گردنشان دچار چین و چروک شود. لیفت کردن گردن برای همین افراد یک راه چاره است.

هزینه لیفت گردن

اولین سوالی که در رابطه با چنین پروسه هایی مطرح می شود این است که میتوان برای انجام آن ها از بیمه استفاده کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می بایست گفت که اغلب تمام پروسیجرهای زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، با این حال در صورتی که بیمه تکمیلی دارید از آن با پزشک خود صحبت کنید. اگر می خواهید از ریز به ریز فاکتورهای موثر بر هزینه های لیفت گردن آگاه شوید باید بگوییم این موضوع به هزینه بیهوشی، بیمارستان یا کلینیک، آزمایش ها، دستمزد پزشک و غیره بازمی گردد.

اقدامات اولیه لیفت کردن گردن

اولین گام برای داشتن یک جراحی موفق، انتخاب یک جراح حاذق است. این اقدام را از طریق پرس و جو و تحقیق از طریق اینترنت می توانید به ثمر برسانید. پس از پشت سرگذاشتن این مرحله خود را برای صحبت دررابطه با مسائل زیر آماده کنید:

 • اهداف و انگیزه تان از انجام لیفتینگ گردن در کلینیک خوب زیبایی در تهران ؛ لازم است به طور واضح از آنچه می خواهید صحبت کنید.
 • اگر حساسیت دارید و یا اینکه داروی خاصی مصرف می کنید، این مسائل را با پزشک خود درمیان بگذارید.
 • مصرف خودسرانه داروها و مکمل های غذایی و گیاهی همگی از مواردی هستند که پزشک می بایست از آن ها آگاهی داشته باشد.
 • اگر سابقه انجام جراحی دارید، حتما از آن صحبت کنید.

اقدامات پزشک

برای تکمیل داده های به دست آمده از پروسه لیفت گردن، پزشک به ارزیابی مسائل زیر خواهد پرداخت:

 1. معاینه بالینی و بررسی دقیق وضعیت سلامت شما
 2. صحبت از گزینه های پیش رو برای جوانسازی
 3. ارزیابی دقیق وضعیت پوست صورت
 4. تهیه عکس از زوایای مشخص
 5. صحبت از دوران نقاهت ، عوارض و مسائل پیش رو

طبیعی است اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، با وجود منابع معتبر علمی فراوان و مطالعه آن ها ممکن است هنوز سوالاتی در این زمینه برای شما باقی مانده باشد، جای نگرانی وجود ندارد با مطرح کردن آنها می توانید به رفع ابهامات بپردازید. در ادامه ما لیستی از سوالاتی که آگاهی از پاسخ آن ها، راه را برای شما هموار می سازد ارائه داده ایم.

نکات مهم درباره لیفت گردن

پاسخی که از سوالات زیر عاید شما می شود، مواردی هستند که می بایست قبل از انجام هر اقدامی از آن ها آگاهی داشته باشید:

 • ایا من کاندیدای مناسبی برای این پروسه هستم؟
 • چه بایدها و نبایدهایی باعث می شود که بهترین نتیجه را دریافت کنم؟
 • چه زمانی و در چه مکانی جراحی انجام می شود؟
 • ایا از تکنیک خاصی برای لیفتینگ گردن استفاده می کنید؟
 • دوران نقاهتی پیش رو چه مدت طول خواهد کشید و با چه مواردی روبرو خواهم شد؟
 • ایا کشیدن پوست گردن از طریق جراحی بهترین راه پیش رو من است؟ نظر پزشک درباره روش های غیر جراحی
 • چیست؟
 • چه ریسک و عوارضی در انتظار من خواهد بود؟
 • با چه تدابیری می توان این عوارض را کنترل کرد؟
 • در صورت عدم رضایت من از نتیجه لیفت صورت، راه جبرانی وجود دارد؟

آمادگی برای لیفت گردن در تهران

جهت آماده سازی شما در ابتدا پزشک در کلینیک معتبر زیبایی، از شما می خواهد که موارد زیر را انجام دهید:

 1. انجام تست های ازمایشگاهی
 2. استفاده از داروهای خاص یا تجویز دستورالعمل جدید برای ان ها
 3. کنار گذاشتن سیگار حداقل به مدت محدود قبل از جراحی
 4. پرهیز از مصرف اسپرین، قرص های ضد التهاب و مکمل هایی که بر غلظت خون موثر هستند.
 5. در ادامه پزشک از دستورالعمل هایی مهم صحبت می کند که این موارد عبارتند از :
 6. در شب قبل و صبح بعد از جراحی چه نکاتی را لازم است رعایت کنیم؟
 7. استفاده از بیهوشی در طول لیفت گردن به چه صورت می باشد؟
 8. مراقبت و پیگیری بعد از عمل شامل چه مواردی می باشد و چه محدودیت هایی را برای زیباجو ایجاد می کند؟

لیفت گردن ممکن است در بیمارستان یا کلینیک به صورت سرپایی یا در شرایط خاص به صورت بستری انجام شود. بنابراین لازم است شخصی شما را به منزل بازگرداند و حداقل یک شب را به عنوان مراقب در کنارتان حضور داشته باشد.

مراحل لیفتینگ گردن

پزشگ با برداشتن گام های زیر، به جوانسازی و رفع خطوط از گردن شما می پردازد:

 • گام اول : بیهوشی

برای اینکه در طی جراحی متوجه دردی نشوید، پزشک از بیهوشی عمومی یا درون وریدی استفاده می کند. اینکه کدامیک راه مدنظر قرار بگیرد کاملا به تشخیص پزشک بازمی گردد.

 • گام دوم : ایجاد برش ها

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که ذهن زیباجویان را به خود مشغول کرده این است که ، برش ها در چه نواحی و چه عمقی اعمال می شوند. بسته به میزان تغییراتی که مدنظر قرار دارد، دو نوع برش مورد استفاده قرار می گیرد، اولین آن ها سنتی و نوع دیگر برش محدود نام دارد.

لیفت گردن سنتی

این متد جز اولین روش های مطرح شده است که هنوز هم برای جوانسازی گردن مورد استفاده قرار می گیرد و در آن پزشک برش را اغلب از خط مو آغاز و تا پایین گوش ادامه و در موهای پشت سر به انتها می رساند.
در روش برش محدود تنها نواحی اطراف گوش با برش های کوچکی درگیر خواهد شد. این تکنیک برای افرادی قابل اجرا است که تغییرات جزئی مد نظر آن ها قرار دارد و مدت زمان ماندگاری نتایج آن ممکن است همانند روش سنتی نباشد.

مراقبت های بعد از لیفت گردن

بخشی از زنجیره یک فرایند جراحی زیبایی ، مراقبت های بعد از آن می باشد و این موضوع در خصوص جراحی لیفت گردن نیز مصداق دارد. البته گفتنی است که برخی عوارض از قبیل درد، کبودی و التهاب موارد اجتناب ناپذیری هستند که حتی با اجرای دقیق مراقبت ها ، بیمار آنها را تجربه خواهد کرد. مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن کمک می کند تا بیمار دوره بهبود را با کیفیت بیشتری سپری کرده و نتیجه ایده آل خود را در کوتاه ترین زمان مشاهده کند.

نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن

بعد از اجرای فرایند جراحی لیفت گردن، جراح ، دستور العمل هایی را که به شکل سفارشی برای هر بیمار متناسب با نیازها و شرایط او تهیه شده در اختیار می گذارد که شامل نحوه مراقبت های بعد از لیفت گردن ، تخلیه خونابه ها، مصرف دارو های تجویز شده برای کاهش درد و یا داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و یا هر توصیه ای که سبب شود تا در نتیجه جراحی ، به شکل مثبت تحت تاثیر قرار بگیرد می باشد.
بعد از انجام جراحی لیفت گردن، کمپرس سرد را در نواحی اطراف صورت و گردن قرار دهید تا ورم و کبودی با سرعت بیشتری کاهش یابد.
برای تخلیه خونابه ها جراح به مدت یک روز از یک لوله هایی به نام درن برای تخلیه این مایعات کمک می گیرد. این اقدام سبب می شود تا مایعات زیر پوست تجمع پیدا نکرده و از بروز عفونت جلوگیری شود.
از مهمترین مواردی که همیشه توصیه می شود در دوره مراقبت های بعد از جراحی رعایت کنید ، بالا نگه داشتن سر و اجتناب از خم کردن صورت و فشار آوردن به گردن می باشد. این کار سبب می شود تا تورم در گردن کاهش یافته و نتیجه جراحی لیفت گردن تحت تاثیرمنفی قرار نگیرد.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا

سلام من ارتروز گردن دارم بخوام لیفت گردن انجام بدم محدودیتی برام وجود داره ؟