لیفت گونه چیست و به چه کسانی توصیه می شود؟

تاکنون راه های متعددی برای جوان سازی چهره افراد معرفی شده است که رنج وسیعی از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی را در برمی گیرد. از جمله متد های زیبایی که با هدف جوانی در بین مردم رایج شده می توان به لیفت گونه اشاره کرد، پیری پوست و افتادگی آن از جمله مواردی است که همه انسان ها دیر یا زود آن را تجربه می کنند به همین علت است به این پروسیجر نیاز پیدا خواهند کرد. آنچه بیش از هرچیز دیگر اهمیت دارد دانستن این موضوع است که انجام این پروسه به چه کسانی پیشنهاد می شود و چه تغییراتی را می توان از آن انتظار داشت. اگر شما هم به تازگی در این قرار گرفته اید، مطالعه مقاله زیر از کلینیک ویکتوریا، بهترین مرکز جراحی صورت در تهران، به شما توصیه می شود.

لیفت گونه + کلینیک ویکتوریا

برای اینکه از نحوه انجام و مزایای این روش مطلع بشی پادکست زیر رو گوش بده

لیفت گونه چیست؟

این پروسه که با نام لیفت میانی صورت نیز شناخته می شود، فرایندی است که به رفع افتادگی گونه ها و هموار کردن خطوط لبخند کمک می کند اما نمی تواند اثری بر چانه و پیشانی فرد داشته باشد. برای انجام لیفت گونه، جراح دو برش کوچک روی خط مو ایجاد می کند، سپس ماهیچه ها را سفت می کند و لایه های زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. این پروسیجر به افرادی توصیه می شود که می خواهند ظاهری جوان تر با گونه های برجسته و چشم های روشن تر داشته باشند و همچنین تمایلی ندارند که روی خط فک و پیشانی شان تغییراتی اعمال شود.

لیفت گونه چه تغییراتی را اعمال می کند؟

با بالا رفتن سن، پوست به تدریج توانایی طبیعی کشسانی خود را از دست می دهد که این موضوع منجر به شل شدن پوست و افتادگی آن می شود. این اتفاق تنها برای پوست صورت رخ نمی دهد به عبارت بهتر قسمت های زیرین آن که شامل عضلات، رباط ها و چربی ها نیز دچار افتادگی می شود. بهترین کلینیک لیفت گونه در تهران، با تحت تاثیر دادن عضلات و ساختار میانی صورت، عضو را از حالت افتادگی خارج می کند و به عبارت ساده تر آن را به سمت بالا می کشد. در اکثر موارد متخصص با جای دادن چربی ها، فرورفتگی زیر چشم را جبران می کند.

اهداف لیفت گونه

در پس هر اقدامی ، هدفی نهفته است.در طول این فرایند نیز ، متخصص با تغییر دادن جایگاه عضلات و بالا بردن آن ها ثمرات زیر را برای شما به ارمغان می اورد:

 • هموار کردن چین و چروک ها
 • حذف پوست اضافه که باعث ایجاد ظاهر افتاده شده است.
 • بالا بردن و سفت کردن
 • حجم دهی به اطراف چشم و نواحی فرو رفته

نواحی تحت تاثیر لیفت گونه

اگر می خواهید بدانید که در طی این پروسه چه نواحی دچار تغییر و تحول می شود باید گفت که ناحیه بین بالای گوشه دهان تا گوشه چشم ها نواحی ورد هدف هستند. اگر بخواهیم به طور دقیق تر از این ناحیه صحبت کنیم در واقع بیشترین تغییرات در گونه ها نمایان می شود.

آمادگی برای لیفتینگ گونه

پس از انتخاب جراح حاذق مراجعه به ایشان ، طی جلسه مشاوره ایشان به ارزیابی دقیق چهره شما می پردازد و با بررسی وضعیت فعلی تعیین می کند که ایا برای این پروسه کاندیدای مناسبی هستید یا خیر. سپس پزشک کلینیک خوب جراحی صورت به طور کامل به شما می گوید که برای لیفت گونه در تهران، باید چه دستورالعمل هایی را رعایت کنید. معمولا این موارد عبارتند از:

 1. پرهیز از سیگار و الکل
 2. عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله ایبوپروفن و مکمل های گیاهی
 3. فراهم آوردن امکانات لازم برای ماندن در بیمارستان، شامل داروهای مورد نیاز، لباس های راحت و غیره.
 4. در صورت امکان، با پوست تمیز و خشک برای جراحی حاضر شوید.
 5. هماهنگ با شخصی به عنوان همراه که می بایست در روز جراحی و بعد از آن در کنار شما حضور داشته باشد.

انتظارات بعد از لیفت گونه

بهبودی کامل بعد از این پروسه تا چند ماه به طول می انجامد با این حال اغلب زیباجویان بعد از گذشت 2 الی 3 ماه شاهد نتایج آن خواهند بود. انتظار می رود که بعد از اتمام جراحی از انجام فعالیت های فیزیکی شدید یا ورزش خودداری کنید. نحوه خوابیدن شما تا مدت مشخصی بعد از لیفت کردن گونه به پشت می باشد. بعد از گذشت یک هفته لازم است برای برداشتن بخیه ها طی ویزیت های های فالوآپ به متخصص مراجعه کنید، مگر اینکه ایشان از نوع جذبی استفاده کند. شما در قسمت گوش و خط مو خود برش هایی را دریافت خواهید کرد که بعد از عمل به هیچ عنوان قابل ملاحظه نخواهد بود.

مقایسه لیفت گونه به لیفت کامل صورت

 1. هر دو پروسه مشابه با یکدیگر هستند با این تفاوت که در لیفت کامل صورت تهاجمی تر است و نواحی از گونه تا پیشانی فرد را مورد هدف قرار می دهد. لیفتینگ گونه اما تنها فضای بین بالای لب تا گوشه چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
 2. لیفت صورت به طور کامل چین و چروک های پیشانی و افتادگی گونه ها را برطرف می کند با این تفاوت که لیفت میانی صورت تنها پوست گونه را سفت می کند.
 3. هردو پروسیجر به برش هایی در محل رویش مو و اطراف گوش احتیاج دارند. با وجود اینکه برش ها در لیفتینگ صورت کامل ممکن است بزرگتر باشد، هر دو پروسه دوران نقاهت اولیه یکسانی دارند.

اثرات لیفت گونه ماندگار است؟

یکی از اولویت هایی که افراد در انجام اقدامات زیبایی مد نظر قرار دارند این است که آن ها اثرات آن ها برای همیشه ماندگار خواهد بود یا خیر؟ خوشبختانه انجام لیفت گونه در تهران در مقایسه با سایر فعالیت های که در بهترین کلینیک جراحی صورت انجام می شود، در لیستی قرار دارد که تغییرات آن ها همیشگی است. به طور معمول زیباجویان نیاز به تکرار آن ندارند.

میزان رضایت افراد از این فرایند بالا می باشد ، مخصوصا زمانی که با اقدامی همچون بلفاروپلاستی تحت نظر یک پزشک حاذق، همراه شود. برای اینکه بتوانید نتیجه را برای همیشه حفظ کنید ، پیشنهاد ما به شما این است که لایف استایل سالمی را در پیش بگیرید و در صورت لزوم ، پروسه های غیرتهاجمی دیگر مانند تزریق فیلر امتحان کنید.

روش های لیفت گونه

روش‌های مختلفی برای لیفت گونه وجود دارند که به شرح زیر است:

 • اولتراپی: این روش، تایید شده توسط سازمان غذا و دارو است و پوست شل ناحیه گونه را محکم کرده و پوست شل در نواحی دیگر صورت را درمان می‌کند. این فرایند با تحریک تولید کلاژن، پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر را به دست می‌آورد.
 • تزریق ژل: این روش از محتوای هیالورونیک اسید استفاده می‌کند که باعث افزایش تولید کلاژن و بازیابی حالت ارتجاعی و الاستیسیته پوست می‌شود. تزریق ژل باعث حجم‌دهی به گونه‌ها و پرکردن فضاهای خالی می‌شود.
 • تزریق چربی: در این روش، چربی بدن بیمار از نواحی دهنده گرفته شده و سپس به گونه‌ها تزریق می‌شود. سلول‌های چربی تزریق شده می‌توانند مانند سایر سلول‌های چربی در بدن عمل کنند.
 • لیفت گونه با نخ: این روش از نخ‌های مخصوص پزشکی استفاده می‌کند که پس از مدتی به طور خودبخود حل می‌شوند. درج این نخ‌ها در نواحی ویژه در گونه، به تحریک تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کند و پوست این ناحیه محکم و جوان‌سازی می‌شود.
 • لیفت گونه با اندوتاین: در این روش از یک پروتز باریک از جنس ماده‌ای قابل جذب توسط بدن در زیر پوست استفاده می‌شود که تحریک تولید کلاژن و جوان‌سازی پوست را تسهیل می‌کند.

روش های خانگی لیفت گونه

روش‌های خانگی برای لیفت گونه ممکن است نتایج کمتر قابل پیش‌بینی داشته باشند و ممکن است تأثیرات آنها به مراتب کمتر از روش‌های حرفه‌ای باشد، اما می‌توانید برخی از روش‌های خانگی را امتحان کنید:

ماساژ صورت: ماساژ با استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن خراطین یا روغن‌های دیگر می‌تواند به بهبود چرخش خون و تقویت عضلات صورت کمک کند که می‌تواند به نواحی گونه‌ها کمک کند.
تمرینات تقویت عضلات صورت: انجام تمریناتی که به تقویت عضلات صورت کمک می‌کنند می‌تواند باعث بهبود ظاهر گونه‌ها و کشیدگی پوست شود. برخی از تمرینات شامل لو رفتن گونه‌ها و بلند کردن گونه‌ها به سمت بالا هستند.
استفاده از محصولات مراقبت از پوست: استفاده از مرطوب‌کننده، کرم‌های ضد پیری، و محصولات حاوی ویتامین C و رتینول می‌تواند به پوست شما کمک کند جوان‌تر به نظر برسید و احتمالاً به کاهش ظاهر گونه‌ها کمک کند.
استفاده از ماسک‌های طبیعی: ماسک‌های خانگی با استفاده از موادی مانند خاک رس، عسل، یا اسفنج در برخی موارد ممکن است به پوست کمک کنند و موجب روشن‌تر و جوان‌تر به نظر آمدن آن شوند.
قبل از امتحان هر روش خانگی، بهتر است با یک پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید، به خصوص اگر شرایط خاصی مانند پوست حساس یا مشکلات پوستی دارید.

کاندیدای مناسب لیفت گونه

این پروسیجر در مقایسه با سایر اقدامات زیبایی تعریف شده در این زمینه تهاجمی تر می باشد به همین دلیل برای عده ای از افرادی مناسب است که دارای شرایط زیر باشند:

 • زیباجویانی که شاهد افتادگی در ناحیه زیر گونه خود هستند.
 • کسانی که زیر چشم ها خود فرورفتگی دارند.
 • فاصله ای بین زیر چشم تا گونه شما وجود دارد.
 • از وضعیت فعلی خود ناراضی هستید و تمایل دارید که شاداب و جوان تر به نظر برسید.
 • به علت بلفاروپلاستی قبلی ، ضربه یا فلج عصب صورت به جراحی نیاز دارید.
 • از پروسیجر، عوارض و مراحل پیش روی آن آگاهی دارید و می توانید محدودیت های بعد ازجراحی را متحمل شوید.
 • از سلامت خوبی برخوردار هستید.

لیفت گونه خطرناک است؟

همه اقدامات دارای اندکی عوارض نیز می باشند، اثرات جانبی که ممکن است بعد از این پروسه شاهد آن باشید عبارتند از:

 1. تورم و کبودی
 2. بی حسی موقت زیر چشم
 3. بی حس شدن موقت عضلات هنگام حرکت دادن قسمت میانی صورت
 4. لخته شدن خون ک به ندرت رخ می دهد
 5. هماتوم (خون زیر پوست) یا سروما (مایع زیر پوست)
 6. عفونت
 7. ریزش مو در محل برش ها

هزینه لیفت گونه در تهران

قیمت این پروسه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که دستمزد جراح، امکانات بهترین مرکز جراحی صورت و هزینه های قبل و بعد از عمل متفاوت خواهد بود. از آنجایی که این پروسیجر در گروه عمل های زیبایی قرار می گیرد، بیمه آن را پوشش نمی دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها