توصیه و نکات مراقبت های بعد از لیفت صورت

حفظ جوانی همیشگی یکی از آرزوهایی است که اغلب همه انسان ها خواهان آن هستند. دقیقا به همین دلیل می باشد که لیفت صورت پا به عرصه اقدامات جوانسازی گذاشت. بسیاری به این موضوع فکر می کنند که تنها خود پروسه مهم است و از نتایج مراقبت های بعد از لیفت صورت غافل می شوند. هر گونه اهمال در این زمینه دوران نقاهت فرد را طولانی تر می کند. اگر می خواهید از اهمیت این آگاه شوید ، توصیه ما به شما این است که تا انتهای این مقاله با توضیحات بهترین مرکز جوانسازی صورت در تهران ، کلینیک ویکتوریا همراه باشید.

مراقبت های بعد از لیفت صورت + کلینیک ویکتوریا

مختصری درباره لیفت صورت

برای اینکه از الزام مراقبت های بعد از لیفت صورت آگاه شوید ، لازم است از تغییرات و مواردی که می بایست از ان ها مراقبت کنید آگاه شوید . لیفتینگ صورت یا ریتیدکتومی از جمله اقداماتی است که جوانسازی پوست را با کشید آن به ثمر می رساند. با شنیدن نام این پروسه شاید ندانید چرا افراد به انجام آن روی می آورند و دلیل تعداد بالای مراجعین آن چه می باشد؟ لازم است بدانید که با بالا رفتن سن، همه عضلات به تدریج تحلیل می روند ، عضلات چهره هم از این قاعده و قانون مجزا نیست . افرادی که از چین و چروک های ناخواسته و افتادگی چانه ناراضی هستند ، لیفت صورت بهترین راه چاره برای آن ها تلقی می شود. پزشک در طی پروسیجر با ایجاد برش های خاص در نواحی مشخص از صورت ، فلپی از پوست آن را می کشد و به رفع افتادگی ها دست می زند. از آنجایی که این پروسه مستقیما زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد بی توجهی به دستورالعمل های بعد از جراحی تبعات ناخوشایندی را برای شما به همراه خواهد داشت.

نکات مهم در مراقبت های بعد از لیفت صورت

  1. این اقدامات مراقبتی ، پیچیدگی خاصی ندارند و پس از مدت زمان کوتاهی به سرانجام می رسند. این موضوع به این معنی نیست که پس از لیفت صورت در تهران، به زودی شاهد نتیجه دلخواه خود خواهید بود ، بلکه به این معنی است که رعایت این بایدها و نبایدهای ارئه شده در بهترین کلینیک جوانسازی صورت، زمان بندی مشخص دارد.
  2. هر فرد با دوران نقاهت شما متفاوتی روبرو خواهد بود توصیه ما به شما این است که صبر پیشه کنید و با داشتن استراحت کافی این مدت زمان را کوتاه تر کنید.
  3. تنها رعایت توصیه های پزشک در این دوران بسیار اهمیت دارد و منجر به بهبودی سریع خواهد شد. اگر موارد ذکر شده را فراموش کردید حتما با پزشک تماس بگیرید و یا اینکه به تحقیق و جستجو بپردازید.

در ادامه ، از بایدها و نبایدهای مراقبت های بعد از لیفت صورت تا روز سی ام صحبت خواهیم کرد.

آموزش ماساژ بعد از جراحی لیفت صورت

هفته اول دوران ریکاوری

لازم است بدانید که هدف اصلی این دستورالعمل ها در هفته اول دوران نقاهت، محافظت از زخم ها می باشد تا از عفونت مصون بمانند.

روز اول مراقبت های بعد از لیفت صورت؛ بعد از اتمام پروسیجر ، در اثر مواد بیهوشی مورد استفاده ، شما احساس خوابالودگی و خستگی خواهید کرد. این موضوع به این معنی است که وجود یک همراه در کنار شما الزامی است. بعد از آن نیز نیاز است فردی شما را به منزل برساند و حداقل چند شب شما را در انجام امورات شخصیتان یاری کند.درد و عفونت جزئی ، عوارضی عمومی بعد از تمام پروسه های جراحی طبیعی محسوب می شود. بهترین راه برای کنترل عوارض یاد شده ، مصرف دقیق داروها می باشد.

روز دوم ؛ به عنوان پلن بعد از جراحی پزشک ترتیبی را تدارک می بیند که شما در روز بعد از عمل ایشان را ملاقات کنید. در این جلسه پانسمان های زخم شما باز و محل برش به خوبی ارزیابی می شود تا از این طریق بتوان به سلامت فرایند و عدم وجود مشکل خاص پی برد. پس اطمینان از اینکه زخم های شما در شرایط مطلوبی به سر می برند ، پزشک با توضیح مجدد مراقبت های بعد از لیفت صورت به شما اجازه ترخیص می دهد.

روز سوم ؛ استراحت در این ایام حرف اول را میزند. لازم است بدانید که وقتی از استراحت حرف می زنیم منظورمان خوابیدن مطلق نیست. قدم زدن های کوتاه از مواردی است که با تسریع گردش خون ، دوران بهبودی را برای شما کوتاه تر می کند ، بهتر است راجع به شدت، زمان قدم زدن و شرایط مرتبط با آن با پزشک مشورت کنید.درد و سوزش با رفع اثار بیهوشی به تدریج بیشتر نمایان می شود؛ تنها توصیه کارساز ارائه شده در بهترین کلینیک لیفت صورت در تهران، مصرف صحیح داروها می باشد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت پس از یک هفته ؛ پس از گذشت 7 تا 10 روز در صورتی که به موقع داروها را مصرف کرده باشید، آن ها به انمام می رسند. پس از گذشت این مدت زمان شاهد کاهش چشمگیر تورم خواهید بود. در صورتی که احساس می کنید ، حال شما بهتر است می توانید کم کم انجام فعالیت های سبک را اغاز کنید.

دو هفته بعد از لیفتینگ

صورت شما در این دوران تورم مشهودی ندارد با این حال برخی نواحی صورت درد و تورم جزئی مشاهده می شود. علاوه بر آن بی حسی عضو از مواردی است که اغلب بسیاری از مراجعه کنندگان درباره آن با پزشک خود صحبت می کنند. اگر شما هم با چنین عارضه مواجه شدید لازم است بدانید جای نگرانی وجود ندارد و تنها با ایجاد برش ها حین جراحی ، عصب آن قسمت از صورت، به مدت زمان کوتاه تحت تاثیر قرار می گیرد. به زبانی ساده تر با گذشت زمان این رشته های عصبی به هم متصل و بی حسی به تدریج بهبود می یابد.

زیباجویان لیفت صورت تمایل دارند که هرچه زودتر با چهره جدید به انجام روتین زندگی خود بازگردند، بعد از گذشت دو هفته شما می توانید با انجام فعالیت های سبک حضور خود را در بین دوستان اعلام کنید. برای مثال ورزشکارانی که فعالیت های بدنی جز جدایی ناپذیر زندگی آن ها می باشد ، بعنوان مراقبت های بعد از لیفت صورت نیاز است بعد از گذشت 2 هفته ، تنها از قدم زدن های آهسته شروع کنند.

سه الی چهار هفته بعد از لیفت صورت در تهران

بسته به میزان تغییرات و عمق برش ها، حذف بخیه های اعمالی از هفته اول تا سوم انجام می پذیرد. طبیعی است اگر در این برهه با قرمزی و التهاب جزئی جای زخم ها مواجه شوید. با گذشت زمان بدن به صورت طبیعی به ترمیم بافت می پردازد. برخی از مراجعین که به قولی خوش گوشت نیستند و جای زخم های آن ها مدت زمانی طولانی تری باقی می ماند، پزشک در کلینیک خوب جوانسازی صورت، استفاده از پمادهای موضعی را پیشنهاد دهد. نظر پزشک را جویا شوید.

اگر طی مراقبت های بعد از لیفت صورت، شما با تورم ناهمسان در چهره خود مواجه شدید ، نگران نشوید زیرا به تدریج با فروکش کردن علائم و تطبیق عضلات در محل سابق رفع خواهند شد. محدودیت های شما در این دوران کاهش پیدا می کند و تنها با رعایت احتیاط ها می توانید به فعالیت سابق خود بازگردید.

یک ماه بعد از لیفت صورت

پس از گذشت این زمان شما می توانید به روتین سابق خود بازگردید. با این حال که تا یکسال آتی وجود هرگونه تورم طبیعی است شما می توانید در جامعه حضور پیدا کنید . به جای استرس سعی کنید که با رعایت رژیم غذایی مناسب تورم جزئی موجود را کاهش دهید.
نکته ای که در دوران مراقبت های بعد از لیفت صورت اهمیت دارد ، این است که عوارض و دستورالعمل های مراقبتی برای هر فرد منحصر به فرد است. در این صورت بهترین راه مشورت کردن با پزشک مربوطه و کسب آگاهی می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها