پروتز باسن ✔ همراه نمونه کارهای بسیار زیبا

هر فردی با ویژگی ظاهری منحصر به فردی به دنیا می اید. این دغدغه که چگونه به نظر برسیم ؟ در بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است . اکثر آن ها تمایل دارند که برجستگی بدن آن ها نمایان باشد به همین خاطر به پروتز باسن روی می اورند. اینکه اولین بار از کجا چنین معیاری به عنوان زیبایی معرفی شد دقیقا مشخص نیست ، اما انتخابی درست بوده است زیرا یکی از فاکتورهای موثر زیبایی بانوان ، وجود انحنا در اندام آن ها می باشد که با نگاه بصری نیز به خوبی نمایان است. مطالعه این مقاله به افرادی توصیه می شود که قصد دارند با انجام پروتز باسن در کلینیک ویکتوریا ، بهترین مرکز زیبایی اندام در تهران ، زیبایی همیشگی را برای خود به ارمغان بیاورند.

پروتز باسن چیست؟

پروسه ای که در آن پزشک با استفاده از ایمپلنت ، ظاهری گرد و برجسته را برای این عضو به ارمغان می اورد. جراح پلاستیک با قرار دادن ایمپلنت های سیلیکونی بر روی عضلات باسن یا زیر آن این اقدام را به ثمر می رساند. اینکه پزشک از کدام شیوه برای فرم دهی باسن شما استفاده کند ، کاملا به صلاحدید ایشان بستگی دارد.

آیا پروتز باسن طبیعی به نظر می رسد؟

یکی از موضوعاتی که همواره اغلب زیباجویان درباره آن فکر می کنند این موضوع است که آیا تغییرات اعمالی طبیعی به نظر می رسد یا خیر ؟ پروتز کردن باسن هم در این گروه قرار دارد یعنی برای زیباجویان بسیار اهمیت دارد که حتما ظاهر جدید به نحوی باشد که وجود ایمپلنت ها مشخص نباشد. این موضوع کاملا به محل قرار گیری پروتز بستگی دارد که پزشک بتواند نظر قطعی را در این زمینه بدهد. از جمله نقاط رایج اعمال پروتز باسن در تهران ، توسط کلینیک خوب عبارتند از :

 1. ایمپلنت‌هایی که در داخل عضله باسن قرار می‌گیرند. خطر آسیب رساندن به عصب سیاتیک را کاهش می‌دهند، اما در صورتی که توسط یک پروسه غیر حرفه ایی انجام شود ، احتمال بیرون زدگی آن ها وجود دارد.
 2. عمل پروتز زیر عضله ای باسن : همانطور که از نام آن نیز مشخص است پزشک در زیر عضله باسن ، عضو مصنوعی را قرار می دهد. با این حال که ظاهری بسیار طبیعی خواهد داشت اما ریسک بروز آسیب های نخاعی را افزایش می دهد.

پروتز باسن یا لیفت برزیلی؟

اغلب برای رسیدن به خوش اندامی ، راه های متفاوتی ارائه شده است. از روش های جراحی گرفته تا رژیم و انجام تمارین ورزشی. در میان تکنیک های جراحی هم ، جراحان حاذق به یک راه بسنده نمی کنند و با ارزیابی اندام شما بهترین راه را در نظر می گیرند. یکی از روش های جایگزین پروتز باسن که افراد خاصی کاندیدای آن هستند لیفت برزیلی است که با نام BBL نیز شناخته می شود. در این روش پزشک با استفاده از منابع چربی بدن فرد و در واقع گرفتینگ (انتقال) آن به سایر نقاط ، تناسب اندام را خلق می کند. با وجود اینکه این تکنیک ظاهری نچرال را به ارمغان می اورد ، همه افراد برای انجام آن مناسب نیستند. از جمله مهم ترین فاکتوری که فرد زیباجو می بایست داشته باشد ، وجود منابع چربی کافی برای انتقال به سایر نقاط می باشد. بنابراین این روش هیچگاه جایگزین مناسبی برای ایمپلنت باسن نخواهد بود.

کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز باسن

جراح با انجام معاینات بالینی و ارزیابی دقیق اندام های شما تعیین می کند که برای این پروسه گزینه مناسبی هستید یا خیر. در مجموع ایمپلنت باسن به فردی توصیه می شود که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد.
 • در شرایطی مانند بیماری دیابت که روند بهبودی وی را دچار اختلال شود ، قرار ندارد.
 • دارای منابع چربی کافی برای گرافت و انجام لیفت برزیلی نیست.
 • عادات زندگی غیرمعقول مانند استعمال سیگار و نوشیدن الکل در زندگی آن ها جایی ندارد.
 • باسن صاف یا مربعی دارند.

چگونه برای پروتز باسن آماده شویم؟

بعد از مراجعه به بهترین کلینیک پروتز باسن در تهران و اطمینان از تجهیزات موجود ، پزشک حاضر لیستی از دستورالعمل ها به شما ارائه خواهد داد. مواردی اعم از پرهیز از استعمال سیگار حداقل به مدت شش هفته قبل از پروسیجر و عدم استفاده از داروهایی که کاهنده غلظت خون هستند و ریسک خونریزی را حین جراحی افزایش می دهند ، همگی از موارد مهمی هستند که با رعایت آن ها می توانید عمل جراحی پروتز باسن موفقی در پیش داشته باشید.

در طول عمل چه اتفاقی می افتد؟

روند جراحی ، اغلب با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. به این معنا که شما در طی پروسه به طور کامل خواب هستید و متوجه هیچ دردی نخواهید شد.

جراحی پروتز باسن چگونه انجام می شود؟

اغلب مدت زمان بین 3 تا 4 ساعت برای انجام این پروسه مورد نیاز خواهد بود که در آن پزشک با برداشتن گام های زیر تغییرات اساسی را به ارمغان می آورد:

 1. ایجاد برش در نواحی بین دو برجستگی باسن ، بالا و پایین آن
 2. قرار دادن پروتز درون یا زیر عضلات ماتحت
 3. بستن محل برش ها با بخیه و نوارهای جراحی

بعد از عمل پروتز باسن چه اتفاقی می افتد؟

پس از اتمام پروسه و انتقال شما به بخش ، جراح حاضر در کلینیک خوب پروتز باسن در تهران ، به شما دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که با رعایت ان ها عوارض ناشی از جراحی به حداقل میزان ممکن می رسد. آنچه شما نیاز دارید عبارتند از :

 • پرهیز از اعمال فشار مستقیم روی باسن.
 • دوش نگرفتن به مدت 48 ساعت بعد از جراحی.
 • مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها
 • استفاده از نرم کننده مدفوع
 • مراقبت از درن های تعیبه شده
 • پوشیدن گن مخصوص
ریکاوری پروتز باسن

مزایای پروتز باسن

تعبیه ایمپلنت باعث می شود که فرم عضو ، گرد و برجسته تر به نظر برسد. از مهم ترین مزیت متد یاد شده این است که اگر از راه های غیر جراحی به اندام دلخواه خود نرسیدید ایمپلنت باسن مستقیما این خواسته را برای شما فراهم می اورد.

دوران نقاهت پروتز باسن چقدر است؟

اگر کاندیدای مناسبی برای این پروسه تلقی شدید این موضوع را به یاد داشته باشید که در دریافت نتیجه مطلوب عجله نداشته باشید. دوران نقاهت زمان بر است و بسته به نظر پزشک نیاز به بایدها و نبایدهای خاصی دارد. برای مثال برخی از جراحان توصیه می کنند که از خوابیدن به پشت و نشستن تا دو الی سه هفته دوری کنید. به جر مواردی که قصد خوردن غذا یا اجابت مزاج دارید. بعد از گذشت این مدت زمان می بایست به مدت هشت هفته از یک بالش زیر باسن و همسترینگ خود استفاده کنید.

سوالی که اغلب زیباجویان می پرسند این است که چه زمانی می توانند به روتین زندگی خود بازگردند در پاسخ باید گفت که بعد از گذشت 3 هفته شما می توانید به محل کار بازگردید ، تنها به شرطی که از بالش برای نشستن استفاده کنید. برای انجام تمارین ورزشی باید بگوییم که پس از گذشت 10 هفته کم کم می توانید از ورزش های سبک شروع کنید.

عوارض پروتز باسن

همانند سایر متدهای جراحی ، عوارض ناشی از عمل شامل عفونت ، خونریزی و التهاب طبیعی می باشد. البته که عوارض ناشی از مواد بیهوشی نیز در این دسته بندی قرار دارد. مراجعه به یک مرکز تخصصی پروتز باسن در تهران ، تا حد چشمگیری این عوارض را کاهش می دهند. این نکته را در گوشه ذهن نگه دارید که اگر تحت یک فرایند جراحی غیر حرفه ای قرار بگیرید ، عوارض زیر را شاهد خواهید بود :

 1. هماتوم (ایجاد لخته خون)
 2. درد مزمن
 3. باز شدن بخیه ها
 4. جای زخم ائمی
 5. جابه جای ایمپلنت
 6. ایجاد ظاهر نامطلوب و ناخواسته
 7. قرار گرفتن در موقعیت نامناسب
 8. سفت شدن دائمی عضلات ، تاندون ها و بافت های اطراف ایمپلنت
 9. پارگی پروتز


تفاوت پروتز باسن با تزریق چربی چیست ؟

پروتز باسن و تزریق چربی دو روش متفاوت برای بهبود اندازه و شکل باسن هستند. در زیر ، تفاوت‌های اصلی این دو روش آمده است:

پروتز باسن:
در پروتز باسن از مواد مختلفی مانند ژل سیلیکون استفاده می شود و اثر خود را به صورت فوری ، درست بعد از جراحی نشان می دهد. همچنین می توان با خارج کردن پروتز ، اثر آن را از بین برده و باسن را به حالت اول باز گرداند.

تزریق چربی:
در تزریق چربی یا لیپوفیلینگ ، از چربی خود بدن (معمولاً از مناطقی مانند شکم ، ران ها و غیره ) ، چربی مورد نیاز جمع‌آوری شده و سپس در باسن تزریق می‌شود. این روش به یک جراحی کوچک جهت جمع‌آوری چربی نیز نیاز دارد که تحت عنوان لیپوساکشن خوانده می شود. اثر تزریق چربی به مرور زمان قابل مشاهده است ، زیرا چربی تزریق شده به مرور زمان جذب می‌شود و باسن را به صورت طبیعی بزرگ ‌تر می‌کند.

آیا می توان با ورزش باسن را بزرگ کرد؟

ورزش‌های مختلف می‌توانند به تقویت عضلات باسن و افزایش تناسب این قسمت از بدن با سایر بخش های بدن کمک کنند. اما لازم به ذکر است که ورزش‌ها نمی‌توانند به صورت مستقیم حجم باسن را افزایش دهند و اثرات فوری که از طریق پروتز باسن یا تزریق چربی قابل دستیابی هستند را به دست دهند.
ورزش‌هایی که به تقویت عضلات باسن کمک می‌کنند شامل حرکاتی مانند اسکات ، هیپ تست و غیره می باشند. این ورزش‌ها می‌توانند عضلات را تقویت کرده و شکل باسن را بهبود ببخشند.
توجه داشته باشید که نتایج به دست آمده از فعالیت های ورزشی به عوامل مختلفی مانند ژنتیک ، سن ، وضعیت فیزیکی فرد و نحوه تغذیه وابسته است.
اگر هدف شما افزایش حجم باسن است، راهکارهای دیگری نظیر تزریق چربی یا استفاده از پروتز باسن می تواند بعنوان بهترین گزینه‌ها مفید واقع شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زیبا

سلام محدودیت سنی داره؟

مهتاب

سلام برند پروتزهای باسن شما چیه