پروتز سینه

پروتز سینه که با عناوین ایمپلنت سینه یا Augmentation Mammoplasty یکی از فرایندهای زیبایی بانوان است که به دلیل تاثیرات مثبت چشمگیر خود از جمله  پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی در سطح جهان محسوب می شود. این جراحی با هدف اصلاح شکل سینه و بزرگ‌ تر کردن آنها ، جذابیت مطلوبی را در ناحیه قفسه سینه بانوان به وجود می اورد.

در این فرایند زیبایی ، ایمپلنت‌هایی در زیر بافت سینه یا ماهیچه سینه قرار داده ‌می‌شود. پس از اجرای آن ، افزایش اعتماد‌به‌نفس ، و حس رضایت از ظاهر ، یکی از ویژگی های مثبتی است که این پروسیجر با خود به همراه می آورد. برخی زنان معمولا بعد از شیردهی یا کاهش وزن ، دچار کاهش حجم سینه یا عدم تقارن در شکل سینه‌ها می‌شوند. این بدشکلی به هر دلیلی که باشد باعث می شود که فرد از شکل ظاهری سینه های خود راضی نباشند. اما در برخی موارد جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز ، بعنوان بخشی از فرایند بازسازی سینه محسوب می شود و اغلب برای بانوانی که تحت درمان سرطان سینه قرار گرفته و بخشی از سینه خود را از دست داده اند کاربرد دارد.

در هر دو مورد ، این پروسیجر ، می تواند باعث بالا رفتن سطح عزت نفس شده و اعتماد به نفس را در فردی که تحت این جراحی قرار گرفته ، بالا می برد.

 

پروتز سینه | کلینیک ویکتوریا

 

ایمپلنت سینه ، بخش اصلی اجرای فرایند پروتز 

ایمپلنت‌های سینه محصولاتی هستند که برای بزرگ‌تر کردن سینه ، ترمیم بافت آن یا ایجاد فرم فیزیکی بهتر در سینه ، درون سینه قرار داده‌ می‌شودو دارای شکل و جنس های مختلفی و متنوعی می باشند. 

انواع مدل پروتز سینه از نظر جنس و مواد تشکیل دهنده ایمپلنت

در حال حاضر در سراسر دنیا ، برای پروتز سینه از سه نوع ایمپلنت استفاده می‌شود:

 • پروتز های سینه سیلیکونی
 • پروتز سینه آب نمکی
 • پروتزهای سینه ثابت یا gummy bear

در انواع مدل های پروتز سیلیکونی و آب نمکی ، ایمپلنت سینه دارای دیواره‌ خارجی سیلیکونی است. تنها تفاوت در ماده‌ پرکننده آنها است.

انواع ایمپلنت سینه از نظر شکل

دو شکل پایه در پروتز سینه وجود دارد:

 • مدل اشکی
 • مدل آناتومیک

این شکل‌های پروتز سینه ، از نظر اندازه و میزان برجستگی ، در دامنه متفاوتی قرار دارند. ترجیح فرد و نیز مورد انتخابی او از نظر محل ایجاد برش ، باعث می شود که فاز انتخاب ایمپلنت ، تحت تاثیر قرار گیرد. آناتومی بدن فرد، یعنی فیگور او ، پهنای قفسه سینه ، و بسیاری از موارد دیگر که از نظر چشم انداز هنری یک جراح با تجربه و ماهر ، حائز اهمیت است و در نتیجه نهایی به دست آمده از جراحی ، تاثیر گذار است در انتخاب شکل پروتز سینه نقش تعیین کننده ای دارد.

مزایای کاشت پروتز سینه

کاشت ایمپلنت در سینه ها به بزرگ‌کردن سینه‌هایی که به صورت طبیعی کوچک هستند یا در پی انجام جراحی هایی مثل درمان سرطان سینه ، دست خوش آسیب ها و تغییر شکل های منفی شده اند ، بسیار مفید می باشد.

این جراحی با بازیابی اندازه و شکل سینه بعد از بارداری یا کاهش وزن شدید یا بعد از سپری شدن دوره شیردهی ، می توان شکل و فرم از دست رفته سینه ها را بازیابی کند.

در صورتی که سینه ها دچار عدم تقارن زیاد باشند ، جراحی پروتز سینه ، بعنوان یک راه حل مفید ، به رفع این مشکل می پردازد.

داوطلبین ایده آل عمل پروتز سینه

اگر سینه‌های خیلی کوچکی دارید و این موضوع بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر منفی گذاشته می‌توانید از این عمل جراحی برای افزایش اعتماد به نفس و بازیابی زیبایی سینه های خود استفاده کنید. 

همچنین اگر سینه‌های نامتقارن دارید نیز می توانید با بهره بردن از این فرایند ، در سینه های خود شاهد تقارن بیشتری باشید. 

برای قرار گرفتن تحت جراحی پروتز سینه ، لازم است از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. همچنین در صورت سیگاری بودن باید مدتی قبل از عمل ، اقدام به ترک سیگار کرده و در صورت مصرف الکل نیز ، برای اجتناب از تاثیرات منفی این ماده برای مدتی مصرف آن را کنار بگذارید. 

داوطلبین غیر ایده ال جراحی پروتز سینه

 • افراد عدم برخوردار از  شرایط جسمی خوبی
 • افرادی که سیگاری هستند یا الکل مصرف می کنند.
 • افرادی که تحت تاثیر و خواست دیگران برای انجام این جراحی اقدام کرده اند و تصمیم گیری آنها بر مبنای تصمیم شخصی نبوده است.
 • افرادی که نمی توانند به انجام مراقبت‌های بعد از جراحی متعهد باشند و فرصت کافی برای  استراحت کردن در اختیار ندارند.
 • اگر باردار هستید و یا شیر می‌دهید ، نمی‌توانید این جراحی را انجام دهید.
 • افرادی که ماموگرافی‌های آنها مشکوک به وجود سرطان سینه باشد نیز نمی‌توانید این جراحی را انجام دهند.
 • برخی بیماری های زمینه ای نیز محدودیت های را در خصوص تائید داوطلبی فرد متقاضی برای قرار گرفتن تحت این جراحی ، بوجود می آورد. 

سن مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه با ایمپلنت 

درصورتی که قصد دارید بنا به هر دلیلی ، تحت جراحی کاشت ایمپلنت قرار بگیرید لازم است 18 سال به بالا باشید. 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها